امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117058
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غریب آبادی معاون امور بین الملل دبیر ستاد حقوق بشر ششمین نشست حقوق بشر با موضوع سازمان های مردم نهاد و تعالی حقوق بشر که ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غریب آبادی معاون امور بین الملل دبیر ستاد حقوق بشر ششمین نشست حقوق بشر با موضوع سازمان های مردم نهاد و تعالی حقوق بشر که با حضور جمعی از مدیران عامل سازمان های مردم نهاد و مسئولان مربوط به حوزه سمن ها با اشاره به اینکه دین مبین اسلام توجه ویژه ای به مفاهیم انسانی و حقوق بشر داشته است گفت: اینکه امروز غرب اسلام را در برابر حقوق بشر قرار داده موضوع دردناکی است.

کاظم غریب آبادی با اشاره به استانداردهای دوگانه غرب در صدور بیانیه ها و موضعگیری های حقوق بشری گفت: بزرگترین جنایات علیه بشریت توسط متحدین غرب مانند رژیم صیهونیستی و یا کشورهای همسو با آن انجام می شود اما آنها حتی یک بیانیه هم دریافت نمی کنند ولی ایران که به واقع بزرگترین دموکراسی منطقه است همیشه آماج حملات مختلف حقوق بشری است.

معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر با تاکید براینکه موضوع غرب با ایران حقوق بشر نیست و این اتهامات صرفا بهانه ای برای وارد آوردن فشار سیاسی به کشور ما است گفت: ایران از ظرفیت های عظیمی در حوزه حقوق بشر برخوردار است و بزرگترین ترس غربی ها پرچمدار شدن ایران در این حوزه در جهان و تبدیل شدن آن به الگویی برای سایر کشورها خصوصا کشورهای مسلمان است.

غریب آبادی افزود ایران به واسطه ظرفیت های بزرگی که در حوزه های مختلف از جمله قوانین مترقی در حوزه حقوق مدنی برخوردار است ، جایگاه بسیار ویژه و مهمی در میان کشورهای منطقه و نخبگان دارد.

سفیر سابق کشورمان درهلند با تاکید براینکه ایران با حضور در 21 معاهده بین المللی مربوط به حقوق بشر، در میان کشورهای اسلامی پیشتاز و پیشرو در اسناد حقوق بشری است گفت: نقش راهبردی ما در جنبش عدم تعهد از دیگر ظرفیت های ما است که باید در بحث حقوق بشر با استفاده از آن هنجار سازی در این حوزه را آغاز و فعالیت هایی که تا کنون انجام می شده را تقویت کنیم.

غریب آبادی در پایان با تاکید براینکه ایران به هیچ وجه به صورت انفعالی با حقوق بشر مواجه نخواهد شد راهبرد جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با حقوق بشر را مشخص دانست و گفت: در مسیر هنجار سازی و و پرچمداری در حوزه حقوق بشر در جهان سازمان های مردم نهاد نقش و جایگاه ویژه ای دارند که در صورت استفاده از این ظرفیت ها در مسیر درست موفقیت های به دست آمده افزایش خواهد یافت.

همچنین در پایان این نشست جمعی از مدیران عامل سازمان های مختلف به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در خصوص مسائل مختلف از جمله ارتقاء حقوق بشر، توسعه فعالیت های اجتماعی و همکاری سازمان های دولتی با سمن ها در خصوص اقدامات عام المنفعه از جمله گرفتن عفو و بخشودگی برای زندانیان دیه و قصاص و مسائل مربوط به محیط زیست پرداختند

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها