امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117060
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان تهران، نهمین شورای معاونین دادگستری کل استان تهران با حضور اعضا ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان تهران، نهمین شورای معاونین دادگستری کل استان تهران با حضور اعضا و ریاست غلامحسین اسماعیلی در سالن کنفرانس مجتمع قضایی امام خمینی (ره) برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان تهران در این نشست ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و همچنین دهه ولایت با اشاره به احادیث و روایات اظهار داشت: 3 چیز فخر و زینت مؤمن به شمار می‌رود که از آن جمله نماز نافله، دل نبستن به دارایی مردم و پذیرش ولایت امام از خاندان نبی امام و خاندان عصمت و طهارت و در ادامه ولایت فقیه است.

وی افزود: باید دید تا چه اندازه در عمل پایبند فرامین حضرات معصوم (ع) هستیم و خدای نکرده نباید این موضوع صرفاً در حد ادعا باقی بماند.

اسماعیلی تأکید کرد: موضوع پذیرش ولایت در موقعیت جایگاه شغلی ما یعنی امر قضا بطور قطع نمود بیشتری دارد و به همین جهت باید توجه داشت که اکثریت علما، دو منصب امام جمعه و قضا را از شئون ولایت می‌دانند، زیرا امروز قضات ما مأذون از طرف مجتهد جامع‌الشرایط و در نهایت از شخص رهبری به انجام وظیفه مشغول هستند لذا به صراحت می‌گویم که اگر کسی نسبت به شأن و جایگاه ولایت فقیه و شخص رهبری معظم انقلاب کوچکترین تردیدی داشته باشد نمی‌تواند در امر خطیر قضا ورود پیدا کند.

وی گفت:‌ لازم است به طور مرتب ولایت پذیری خود را تقویت کنیم تا در سمت قضا و اجرای عدالت عملکرد موفق‌تری داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها