امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117083
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مرتضی رحمانی موحد امروز در نشست خبری درباره ورود قطار گردشگران اروپایی به ایران در طی روزهای اخیر اظهار داشت: این قطار ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مرتضی رحمانی موحد امروز در نشست خبری درباره ورود قطار گردشگران اروپایی به ایران در طی روزهای اخیر اظهار داشت: این قطار گردشگری با برنامه‌ریزی و هماهنگی بخش خصوصی وارد کشور شده است. قطار گردشگری مرتبط با معاونت گردشگری اواخر مهر ماه از کشور مجارستان وارد ایران خواهد شد.

وی افزود: ما از این اقدامات بخش خصوصی حمایت می‌کنیم چرا که برگزاری چنین تورهایی توسعه گردشگری کشور را به همراه دارد، اما در صورتی که بخش خصوصی با هماهنگی و تعامل معاونت گردشگری، برنامه‌های خود را برگزار کند، موانع و مشکلات این مسیر از بین می‌رود.

معاون گردشگری کشور در خصوص نحوه ارائه آمار گردشگران به کشور گفت: ارائه آمار ماهانه در هیچ نقطه‌ای از جهان مرسوم نیست و به طور معمول آمار گردشگران سالیانه اعلام می‌شود. بر اساس آماری که در 5 ماهه نخست امسال استخراج شده است، ورود گردشگرانی که با تور وارد کشور شده‌اند نسبت به مدت مشابه سال گذشته 200 درصد رشد داشته است. البته بحث آمار یکی از پرچالش‌ترین حوزه‌های گردشگری است. 

رحمانی‌ موحد تصریح کرد: امسال گردشگران، از نیمه مرداد  وارد کشور ما شدند این در حالی است که سالهای گذشته ورود گردشگران به کشور ما از مهر ماه آغاز می‌شد.

وی درباره موضوع امنیت گردشگران در کشور گفت: امنیت میهمان بر عهده میزبان است، زمانی که ما به حضور حداکثری گردشگران در کشورمان توجه می‌کنیم همه دستگاه‌ها باید برای حفظ کرامت و حرمت مهمانان کشورمان وظیفه خود را به درستی عمل کنند.

معاون گردشگری کشور در خصوص ارتقای امنیت گردشگران در تعامل با نیروهای انتظامی اظهار داشت: مواضع ناجا در ارتباط با تامین امنیت گردشگران مثبت است، تشکیل ستاد هماهنگی خدمات سفر این پیام را به تمامی دستگاه‌ها می‌رساند که اقدامات مستقل در این بخش کارساز نیست، بسیاری از دستگاه‌ها این پیام را دریافت کردند و در مشارکت با معاونت گردشگری وظایف خود را در قبال توسعه صنعت گردشگری و حفظ امنیت این مهمانان انجام می‌دهند.

رحمانی موحد به هتل‌داران اخطار داد و گفت: وظیفه دفاتر خدمات مسافرتی رزرو تور و وظیفه هتل داران پذیرش گردشگران است ولی برخی از هتل ها اقدام به رزرو تور کرده اند که به آنها اخطار داده ایم. لازم است هتل‌ها با برنامه‌ریزی به موقع مسیر را به سمت روش‌هایی که باعث آزردگی، بی‌برنامگی و نرسیدن به تعهدات خارجی می‌شود سوق ندهند چون هتلها وظایف‌ مهمان‌داری دارند نه تورگردانی و رزرو تور.

وی درباره بدهی سازمان میراث فرهنگی به یکی از شبکه‌های تلویزیونی خارجی گفت: از سالهای قبل، سازمان میراث فرهنگی به یکی از شبکه‌های خارجی که تبلیغات گردشگری ایران را پخش می‌کرد بدهکار است که این شبکه همچنان پیگیر دریافت این مبلغ است و برای ما نامه‌نگاری می‌کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها