امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117087
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجتبی سیف برنامه‌های هلال احمر در هفته کاهش بلاهای طبیعی را تشریح کرد. وی گفت: جمعیت هلال‌احمر در

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجتبی سیف برنامه‌های هلال احمر در هفته کاهش بلاهای طبیعی را تشریح کرد.

وی گفت: جمعیت هلال‌احمر در هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی مانورهای تخصصی در شرایط واقعی (اسکان، تخلیه اضطراری و..) در سطوح شهرستانی و استانی در ادارات و مدارس با همکاری اعضای کار گروه امداد و نجات و آموزش همگانی برگزار خواهد کرد.

قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر به برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های امداد و نجات اشاره و اظهار کرد: حضور و دلجویی مسئولان جمعیت استان‌ها از خانواده‌های امدادگران آسیب‌دیده یا فوت شده حین عملیات در جمعیت و سایر سازمان‌ها هم از دیگر برنامه‌هایی است که در هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی در هلال‌احمر استان‌ها اجرایی خواهد شد.

ترویج پیام های ایمنی در سطح جامعه

به گفته قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر همچنین در هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی برنامه‌های دیگری چون نصب پوستر، بنر و تبلیغات و چاپ و توزیع بروشورهای آموزشی با هدف آشنا کردن مردم با فعالیت‌های امداد و نجات، ترویج پیام‌های ایمنی در سطح جامعه و ارتقاء دانش عمومی در زمینه امداد و نجات اجرایی خواهد شد.

وی به اجرای برنامه مشترک خودروها و نیروهای امداد و نجات با دیگر ارگانهای امدادی و اعضای کار گروه امداد و نجات و آموزش همگانی اشاره و اظهار کرد: برگزاری گردهمایی‌های امدادگران و نجاتگران پایگاه‌های امداد و نجات و تجلیل از امدادگران و نجاتگران و پایگاه‌های فعال و برتر، افتتاح پروژه‌های امداد و نجات از جمله پایگاه‌ها، برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی امداد و نجات و برگزاری کلاس‌های کوتاه‌مدت آموزشی برای عموم مردم در سطح اماکن عمومی، پارک و مساجد از دیگر برنامه‌های این هفته است.

سیف افزود: حضور امدادگران و نجاتگران و مسئولان جمعیت در نماز جمعه با لباس فرم امدادی، اجرای برنامه‌های ابتکاری مناسب، هماهنگی برای حضور در برنامه‌های تلویزیونی، رادیویی و مصاحبه مطبوعاتی با موضوع ایمنی و برگزاری مانورهای امداد و نجات در روستاها از سوی افراد آموزش‌دیده روستایی (حداقل برگزاری مانور در یکی از روستاهای هر شهر) برنامه‌های در دست اجرا در هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها