امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۰۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117089
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه کارگروه عشایر استان با حضور نعمت الله ترکی معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری،محمد قائمی مدیرکل

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه کارگروه عشایر استان با حضور نعمت الله ترکی معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری،محمد قائمی مدیرکل برنامه ریزی و بودجه و مدیران کل جهادکشاورزی، امور عشایر، آب منطقه ای، دامپزشکی و سایر دستگاه های متولی امور عشایر استان برگزار شد.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری در این جلسه که به موضوع بررسی وضعیت عشایر منطقه لار و وضعیت گردشگری این منطقه اختصاص داشت، گفت: در جلسه‌ای که در شورای برنامه ریزی منطقه عشایرنشین لار داشتیم دغدغه‌هایی از سوی مسئولان محیط زیست منطقه و عشایر مطرح شد.بر این اساس مقرر شد ساماندهی منطقه لار در بخش‌های مختلف از جمله گردشگری و ساماندهی وضعیت عشایر مجوزدار و بدون مجوز در قالب یک بسته به شکل سند راهبردی در دستور کار قرار بگیرد.

وی افزود:‌ رسیدگی به وضعیت منطقه لار نه تنها عشایر این منطقه را دارد بلکه سایر بخش‌ها از جمله محیط زیست،گردشگری و آب منطقه را شامل می‌شود.

ترکی گفت: ‌هنوز سند و برنامه مشخصی برای ساماندهی منطقه عشایری و گردشگری لار تنظیم نشده است و تا امروز هر اقدامی به شکل سلیقه ای انجام شده. باید سندی تنظیم شود تا بخش‌های مختلف از جمله محیط زیست وظایف تعریف شده‌ای در مواجهه با این منطقه در دستور کار قرار دهند.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری با اشاره به اینکه سند راهبردی استان در حوزه عشایر طی دو ماه آینده تنظیم می‌شود گفت:‌در این سند نحوه ورود و خروج گردشگران مهمان و غیر مهمان به منطقه عشایری لار مشخص می‌شود همچنین طی مصوبه‌ای قرار است از ورود افراد غیر عشایر و همچنین عشایر بدون مجوز به این منطقه جلوگیری به عمل آید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها