امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117091
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین امروز در مراسم بدرقه اردوهای راهیان ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین امروز در مراسم بدرقه اردوهای راهیان نور دانش‌آموزان که در میدان فلسطین تهران برگزار شد، اظهار داشت: یاد شهیدان بزرگترین ذخیره معنوی برای انسان مجاهد است.

وی افزود: انسان مجاهد عزم خود را برای از بین بردن پلیدی‌ها و حاکمیت حقیقت و نور ایمان بیشتر می‌کند و از یاد شهیدان بهره می‌گیرد و از این منبع پرفیض انرژی و قوت خود را می‌افزاید.

سردار نقدی ادامه داد:‌ الهام گرفتن از رادمردان و شیرزنان که همه هستی خود را فدای حقیقت کردند، از یک انسان، یک کوه مستحکم و شکست‌ناپذیر می‌سازد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه امام راحل که این انقلاب را پایه گذاشتند، گفتند «هر چه داریم از محرم و صفر و سیدالشهدا است»، خاطرنشان کرد: ارزش هر پیشرفتی و موفقیتی به همان انداز‌ه‌ای است که دشمن با آن دشمنی می‌ورزد.

وی افزود: با یاد شهدا و سیدالشهدا(ع)، جباران و زورگویان چه کار کردند و بارها صحن و سرای اباعبدالله(ع) را با خاک یکسان کردند تا کسی به زیارت کربلا نرود.

سردار نقدی با اشاره به روایتی که در یک دوره، خلیفه وقت شرط گذاشته بود که هر که می‌خواهد به زیارت کربلا برود باید یک دست خود را بدهد، خاطرنشان کرد:‌ در تاریخ نوشته‌اند بانویی برای زیارت رفت و گفتند یک دستش را باید بدهد و او دست چپ را جلو آورد اما آنها گفتند که دست راست را جلو بیاور که بانوی گرانقدر گفت که دست راستم را دفعه قبل برای زیارت اباعبدالله داده‌‌ام.

وی افزود:‌ امروز هم بعد از سال‌های سال که رژیم صدام را حاکم کردند و مردم را از زیارت سیدالشهدا(ع) منع می‌کردند در حالی که دستشان از صدام خالی است، تروریسم‌هایی را آورده‌اند که زائران کربلا را در مسیر زیارت از بین ببرند، اما قریب به 20 میلیون انسان هر سال به زیارت امام می‌آیند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه راهیان نور حرکتی ارزشمند است، گفت:‌ اگر در کره زمین احصاء کنیم، کدام سفر ارزش معنوی بیشتری دارد، راهیان نور بعد از زیارت ائمه اطهار(ع) و مکه مکرمه تعالی‌بخش‌ترین سفری است که انسان می‌تواند داشته باشد.

وی ادامه داد: این یک فرصت طلایی است که جوانان می‌خواهند مسیر زندگی را انتخاب کنند و نقشه راه خودشان را برای زندگی ترسیم کنند و این یک فرصت طلایی است.

وی با اشاره به اینکه به خبرگزاری‌ها و رسانه‌های دشمن نگاه کنید که چه جوسازی‌های سنگینی برای راهیان نور وجود دارد، تصریح کرد:‌ این دشمنی‌ها و مخالفت‌هایی که دنبال می‌کنند حاکی از اهمیت این کار است که انسان را می‌سازد.

سردار نقدی اضافه کرد: راهیان نور فرصتی است برای تحول و یک انقلاب درونی و مسیر تکامل؛ قدر این سفر را بدانید و هیچ لحظه‌ای را از یاد شهدا خالی نگذارید.

وی با اشاره به اعزام آحاد مردم به راهیان نور اظهار کرد: در سال نزدیک به 5 میلیون نفر، زائران مناطق دفاع مقدس و مشهد شهیدان هستند و 400 هزار روز اتوبوس در مسیر و قطار داریم که عملیات بزرگی است و دقت زیادی می‌خواهد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: با همکاری آموزش و پرورش، امسال برای هر کاروان یک همراه، هر اتوبوس را همراهی می‌کند که این کار برای نظم بخشیدن انجام می‌شود.

سردار نقدی در پایان گفت:‌بیت‌المقدس شریف قدمگاه انبیاء و جایی است که سفرهای جهادی و خودسازی‌ها برای آن است که آماده می‌شویم برای آزادی قدس تا از همین میدان فلسطین روزی دانش‌آموزان را به سمت بیت‌المقدس آزاد شده اعزام کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها