امروز : دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 24
۲۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11710
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۵
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، علاءالدین بروجردی ظهر امروز در نشستی با اصحاب رسانه ضمن تحلیل تحولات اخیر سوریه و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، علاءالدین بروجردی ظهر امروز در نشستی با اصحاب رسانه ضمن تحلیل تحولات اخیر سوریه و خاورمیانه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز آمریکا از پیروزی در سوریه ناامید شده و این شکست‌های پیاپی آمریکا سبب شده که وی به طور مستقیم در جنگ‌ها حضور نیابد.

وی با بیان اینکه شکست آمریکا در سوریه به دنبال شکست در افغانستان و عراق بوده است، افزود: این شکست‌های پیاپی نشان‌دهنده قدرت و عزمت مقاومت و جهان اسلام در منطقه است.

*برای کاهش بحران سوریه با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم

بروجردی با اشاره به انجام مذاکرات ایران با آمریکا برای کاهش بحران عراق گفت: آنچه که در افغانستان اتفاق افتاد در مذاکرات «بن» آلمان، سیاست‌های کلی برای کمک به برقراری امنیت در این کشور بود چرا که نا امنی در کشورهای همجوار سبب نا امنی در مرزهای جمهوری اسلامی ایران می‌شود.

بروجردی یادآور شد: در عراق نیز به دنبال درخواست‌های مکرر آمریکا برای کاهش بحران عراق مذاکرات مستقیمی در سه مرحله انجام دادیم اما به صراحت اعلام می‌کنم که این شرایط در مورد سوریه امکان‌پذیر نیست.

به گفته وی جمهوری اسلامی ایران برای کاهش بحران سوریه با آمریکا به هیچ وجه مذاکره نمی‌کند.

* عدم اعزام زائران ایرانی به سوریه تا برقراری امنیت کامل

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه الزام زائران ایرانی تا برقراری کامل امنیت در سوریه متوقف است، یادآور شد: امروز شاهد اقدامت زشت و ضد اسلامی و تکفیری در سوریه نسبت به اماکن متبرکه و مقدس هستیم.

وی ادامه داد: هتک حرمت به قبور بزرگان دینی عملی تکفیری بوده و این در سوریه امروز به طور متعدد صورت گرفته است.

بروجردی با اشاره به هتک‌حرمت اخیر تروریست‌ها به مقبره حجر‌ابن عدی تصریح کرد: دست‌اندرکاران درسوریه همچنان پیگیر این مسئله هستند و در آینده‌ای نزدیک با دریافت اطلاعات دقیق نسبت به انتقال جسد حجرابن عدی برای عموم جهان اسلام اطلاع رسانی می‌کنند.

* قطر با اقدامات ضد اسلامی خود باید پاسخگوی جهان اسلام باشد

بروجردی با ابراز نارضایتی از عملکرد قطر در برابر جهان اسلام گفت: امروز قطری‌ها به جای اینکه به تقویت امنیت اسلامی و جهان اسلام بپردازند در مسیر تخریب جهان اسلام گام برداشته است.

وی ادامه داد: امروز قطر به دنبال ایجاد جنگ ایجاد فقر و وضعیت نابسامان در جهان اسلام بوده و به ویژه تعرض به نوامیس کسانی که به لحاظ مذهبی همسو با آنان باشند یا نباشند از اقداماتی ضد اسلامی و سخیفانه قطر است.

وی تأکید کرد: امروز آمریکا پس از شکست‌های متوالی در افغانستان و عراق و همچنین سوریه نمی‌خواهد به طور مستقیم وارد جنگ شود و قطر را به نیابت از خود وارد این عرصه کرده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: باید قطری‌ها در دنیا و آخرت پاسخگوی جهان اسلام بوده چرا که به جای تقویت امنیت جهان اسلام در تلاش برای تنش‌زایی و ارتقاء اهداف امریکا در جهان عرب گام برداشته‌اند.

* اجلاس تهران نشان‌دهنده مسئولیت‌پذیری ایران در حل بحران سوریه

بروجردی از برگزاری اجلاس تهران با حضور 40 کشور یاد کرد و گفت: این اجلاس در واقع کاروان حامیان حل بحران سوریه بوده که حضور 40 کشور در آن نشان‌دهنده موفقیت است.

وی ادامه داد: در این اجلاس با عنوان دوست‌داران دوستان سوریه تلاش کرده‌ایم که با ارائه راه‌حل‌های عملی و اصول‌مند در مسیر برقراری امنیت و کاهش بحران سوریه گام مؤثر برداریم.

رئیس‌کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: جمهوری اسلامی ایران از کشورهای فعال در حل بحران سوریه بوده و تلاش ایران سبب شده آمریکا با اقدامات متفاوت و متعدد نتواند کاری از پیش ببرد.

* سوریه در برقراری امنیت روند رو به رشد دارد

بروجردی با ابراز خرسندی از اقدامات صورت گرفته در سوریه گفت: امروز شاهد آن هستیم که در سوریه در تصمیم‌سازی نسبت به سالهای گذشته متفاوت عمل کرده؛ تغییر قانون اساسی حذف قانون تک‌حزبی و برگزاری انتخابات مجلس از دستاوردهای رضایت‌بخش سوریه در سال اخیر بوده است. 

به گفته بروجردی باید بدانید که جنس نا امنی در سوریه با انقلاب کشورهای عربی کاملاً متفاوت بوده چرا که نا امنی در سوریه جنگی تحمیلی از سوی مهره‌های خارجی بوده در حالی که در دیگر کشورهای عربی انقلاب‌ها کاملاً داخلی و از دل مردم برای براندازی دیکتاتور صورت گرفته است.
انتهای پیام/70023/صا40
برچسب ها:
آخرین اخبار