امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117108
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، وزارت اقتصاد مکزیک طی گزارشی به ارائه جزئیات یکی از بزرگترین بحران‌های مالی کشور در قرن 21 ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، وزارت اقتصاد مکزیک طی گزارشی به ارائه جزئیات یکی از بزرگترین بحران‌های مالی کشور در قرن 21 پرداخت.

خبرگزاری «نوتیمکس» در این خصوص نوشت: طبق این گزارش دولت مکزیک دارای بدهی بالغ بر 516 میلیارد دلار می‌باشد که این رقم معادل 40.4 درصد از تولیدات ناخالصی داخلی تلقی می‌شود.

به گفته این وزارتخانه این بدهی تا پایان سال 2014 تا مبلغ 538 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

نکته حائز اهمیت آن است که طبق پیش‌بینی‌های انجام شده انتظار می‌رود میزان بدهی‌های عمومی کشور در فواصل ماه‌های سپتامبر تا دسامبر از مرز 22 میلیارد دلار نیز عبور کند که این نشان دهنده رکود عظیمی در سیستم اقتصادی آن محسوب می‌شود.

در این خصوص دولت مکزیک دلیل وقوع این بحران را اعطای وام‌های داخلی خصوصا بین ماه های ژانویه تا آگوست سال جاری می‌داند که باعث افزایش بدهی‌های دولت نسبت به سال گذشته شده است.

در حال حاضر دولت این کشور به دلیل تلاش برای رونق اقتصادی دارای 13 میلیارد دلار بدهی به ارگان‌های مالی داخلی و 12 میلیارد دلار به سازمان‌های خارجی می‌باشد.

بر اساس این گزارش تمامی این بدهی‌ها برای رفع کسری بودجه‌های دولت «انریکه پنیا نیتو» رئیس جمهور مکزیک مصرف شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها