امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117114
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، صندوق بین‌المللی پول ضمن ابراز نگرانی از اختلافات موجود بین آرژانتین و مقامات صندوق کرکس اعلام ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، صندوق بین‌المللی پول ضمن ابراز نگرانی از اختلافات موجود بین آرژانتین و مقامات صندوق کرکس اعلام کرد با تصویب طرحی جدید و ایجاد شرایطی مساوی برای طرفین پرونده اجازه رد حق بازسازی بدهی‌های دولتی آرژانتین را از این صندوق گرفته است.

روزنامه «کلارین» در این خصوص نوشت: «سین هاگان» رئیس بخش حقوقی صندوق بین المللی پول در این خصوص اعلام کرده است که این طرح با برخورداری از ایجاد اصلاحاتی متعدد تا حد زیادی باعث کم شدن قدرت صندوق کرکس می‌شود.

«هاگان» همچنین نسبت به خطرات قابل توجه پروژه بازسازی بدهی‌های دولتی نیز که آن را تبدیل به امری پیچیده‌تر کرده است هشدار داد.

وی در ادامه نسبت به حکم‌های صادر شده از سوی «توماس گریسا» قاضی پرونده صندوق کرکس علیه پروژه بازسازی بدهی‌های دولتی آرژانتین انتقاد شدیدی کرد.

«گریسا» فردی است که  در سال 2011 نیز اعلام کرده بود که آرژانتین توانایی پرداخت هیچ یک از بدهی‌های خود حتی بدهی‌اش به صندوق کرکس را نیز ندارد.

وی در هفته گذشته نیز آرژانتین را متهم به عدم اجرای تعهداتش کرده و با لحنی توهین‌آمیز آن را موظف به پرداخت بدهی‌های این صندوق قبل از سایر بدهی‌هایش دانست.

به گفته «هاگان» این اظهارات ممکن است بر تعداد آن دسته از طلبکاران آرژانتینی که با اجرای طرح بازسازی بدهی‌های دولتی مخالف هستند بیافزاید.

به گزارش فارس، صندوق کرکس به کشورهایی که دچار مشکلات اقتصادی شده‌اند وام داده، اما با ادعای پس گرفتن مبلغ گزافی از این کشورها، آن‌ها را با بحرانی دیگر روبرو کرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها