امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117138
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حامیان «جو بایدن» معاون «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در اغلب موارد اشتباهات لپی وی را

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حامیان «جو بایدن» معاون «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در اغلب موارد اشتباهات لپی وی را نادیده می‌گیرند و به آن اعتنا نمی‌کنند اما اینبار اشتباهات لفظی بایدن بیش از یک مزاحمت و دردسر لحظه‌ای برای کاخ سفید به وجود آورد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس با اشاره به اظهارات اخیر «جو بایدن» درباره نقش ترکیه، عربستان و امارات در گسترش «داعش» نوشت که بایدن دو مرتبه ظرف دو روز مجبور به عذرخواهی از همپیمانان کلیدی آمریکا شد و این عذرخواهی به این دلیل است که این همپیمانان آمریکایی را متهم به تسلیح و تأمین بودجه گروههای مرتبط با القاعده در سوریه کرده بود.

طبق این گزارش، اظهارات بایدن نه تنها ائتلاف شکننده به رهبری آمریکا برای مقابله با داعش را در معرض خطر قرار داده است بلکه کاخ سفید را در موقعیت تدافعی قرار داده است و مقامات کاخ سفید مجبور شده‌اند بدون آنکه جواب واضحی درباره اظهارات بیان شده بایدن دهند، سرپوشی بر اظهارات وی قرار دهند و پاکسازی صورت دهند.

در حالیکه بایدن در تلاش است خود را بعنوان یک جایگزین معتبر به جای «هیلاری کلینتون» در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا نشان دهد، اظهارات اخیرش موجب شده است تا توانمندی برای فعالیت به عنوان فرمانده کل قوا آمریکا زیر سوال رود.

به گزارش آسوشیتدپرس در موضوع اخیر به وجود آمده، اشتباه بایدن، گفتن یک مطلب نادرست نبوده است، در واقع آنچه که بایدن در دانشگاه هاروارد اعلام کرد تا حد زیادی مطابق با همان چیزهایی بود که مقامات دولت اوباما مدتها بود به صورت محرمانه اعلام کرده بودند.

بر اساس این گزارش، اشتباه وی این بود که این مطلب را مقابل دوربین‌های تلویزیونی بیان کرد که اظهاراتش را به پایتخت‌های دوری چون استانبول و ابوظبی منعکس کردند.

«جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید برای توجیه اظهارات بایدن تنها گفت: معاون رئیس‌جمهور کسی است که به اندازه کافی شخصیت دارد که اعتراف کند که اشتباه کرده است.

بایدن که به دادن گاف‌های متعدد مشهور است، دو سال پیش نیز در مراسم تحلیف «باراک اوباما» گفت: مفتخرم که رئیس‌جمهور آمریکا هستم.

وی خیلی سریع متوجه اشتباه خود شد و گفت: این مایه افتخار است که من معاون رئیس‌جمهور آمریکا هستم.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار