امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117148
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری تایمز اسرائیل روز سه‌شنبه مدعی شد که اتحادیه اروپا تهدید کرده است که اگر رژیم

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری تایمز اسرائیل روز سه‌شنبه مدعی شد که اتحادیه اروپا تهدید کرده است که اگر رژیم تل‌آویو گام‌های مثبتی در راستای تحقق راهکار دو دولتی برنداشته و به سیاست گسترش شهرک‌ها در اراضی فراتر از مرزهای 1967 ادامه دهد، این سازمان در روابط خود با رژیم‌صهیونیستی تجدید نظر می‌کند.
یک دیپلمات ارشد اروپایی می‌گوید هرچند که تاکنون خبری در این رابطه منتشر نشده، اما مقامات اتحادیه اروپا در حال کار بر روی مجموعه‌ای از تحریم‌ها و اقدامات تنبیهی علیه اسرائیل هستند که می‌تواند پس از اتخاذ تصمیم سیاستی لازم از سوی سران بروکسل، به اجرا گذاشته شود. به گفته این دیپلمات، برخی از اعضای اتحادیه اروپا در حال بررسی اجرای مکانیزمی هستند که با هر گامی که بر خلاف روند صلح باشد، مانند شهرک‌سازی‌های جدید، فورا اسرائیل را با تبعاتی مواجه می‌کند.
گسترش بی‌سابقه فعالیت‌های شهرک‌سازی در اراضی اشغالی کرانه باختری و قدس شرقی، که از سوی کشورهای غربی و سازمان ملل نیز غیرقانونی به شمار می‌آید، موجب شده تا کشورهای اروپایی و آمریکا نیز تحت فشار افکار عمومی از این مسئله ابراز نگرانی کرده و بیانیه‌هایی را در این رابطه صادر کنند. با این حال اقدامات بروکسل و واشنگتن تاکنون تنها به انتقادات لفظی محدود مانده و هیچ اقدام عملی‌ای برای توقف روند شهرک‌سازی‌ها صورت نگرفته است.
در جریان حمله اخیر رژیم‌صهیونیستی به نوار غزه که به شهادت بیش از 2000 فلسطینی منجر شد، اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای به حمایت از تل‌آویو پرداخته و خواستار خلع سلاح نیروهای مقاومت شد. با این حال در آن بیانیه بروکسل برای اولین بار روابط آینده خود با رژیم تل‌آویو را به تلاش اسرائیل برای برداشتن گام‌های مفید در راستای دستیابی به صلح منوط کرد.
یک سخنگوی «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز هفته گذشته پس از آنکه مشخص شد رژیم‌صهیونیستی قصد دارد واحدهای تازه‌ای را در شهرک «گیوعات هماطوس» احداث کند، با صدور بیانیه‌ای بار دیگر اعلام کرد روابط آینده اتحادیه اروپا با اسرائیل به مشارکت این رژیم در راستای دستیابی به راهکاری بلندمدت بستگی دارد.
با این حال تایمز اسرائیل اذعان کرده است که اتحادیه اروپا به هیچ وجه قصد ندارد که روابط خود با تل‌آویو را قطع کند یا تحریم‌های شدیدی علیه این رژیم اعمال کند. با این وجود بروکسل از اینکه پس از هر دور شهرک‌سازی تازه تنها باید بیانیه صادر کند و نمی‌تواند کاری بیش از این انجام دهد، خسته شده است.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها