امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11715
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۵
تعداد بازدید: 130
سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به دیدار اخیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ...

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به دیدار اخیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب گفت: نظام جمهوری اسلامی یک نظام مردم سالاری است و حضور و حمایت مردم و مقبولیت نظام در میان مردم یکی از ارکان اصلی نظام جمهوری اسلامی است و انتخابات نیز جلوه ظهور و بروز این حضور است.
 
وی افزود: بخشی از تلاش برای حضور گسترده مردم در انتخابات باید از سوی دستگاه‌های اجرایی و برگزار کنندگان انتخابات صورت بگیرد و انتخابات در فضایی آرام و امن برگزار شود و بخش دیگر نیز به نامزدهای انتخاباتی مربوط می‌شود که با ارائه برنامه‌ها و فعالیت‌های انتخاباتی خود با عنایت به توصیه‌های مقام معظم رهبری در پرهیز از اسراف مربوط می‌شود.
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت:برخلاف تبلیغات رسانه‌ای بیگانگان و معاندین نظام جمهوری اسلامی تمکین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری که صلاحیت آنها از سوی شورای نگهبان احراز نشده در برابر قانون بیانگر این است که نظام مردم سالار دینی یک نظام قانونمند است و نظام مستحکم و با دوام در چارچوب قانون که همه در زیرمجموعه آن پذیرفته‌اند تا رفتاری قانونمند داشته باشند. این رفتار داوطلبین رد صلاحیت شده نشان داد، قانونمداری در کشور ما نهادینه شده و همه ملزم به اجرای قانون هستند ولو اینکه حتی اگر اجرای قانون برخلاف خواسته‌ آنها باشد.
 
نقوی ادامه داد: ما شاهد بودیم که علی‌رغم فضاسازی‌ها و تبلیغات صورت گرفته از سوی دشمنان دیدیم که افرادی که صلاحیت آنها برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری احراز نشده با صدور بیانیه و اطلاعیه‌هایی و یا اعلام مواضع خود تمکین خود در برابر قانون را و صلاحیت شورای نگهبان را به اطلاع همگان رساندند که این بیانگر بلوغ فکری و سیاسی در کشور ما است.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر تعامل بین قوای مجریه و مقننه گفت: قوای سه‌گانه در قانون اساسی ما مستقل از یکدیگرند اما آنچه که مهم است این است که تعامل بین این قوا که موجب قوام شاکله نظام می‌شود.
 
نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وظایف هر قوه در چارچوب قانون تعریف شده اما قوا به طور جداگانه از یکدیگر فعالیت نمی‌کنند اما تعامل باید بین آنها وجود داشته باشد، تعامل به معنای نهی وظایف و اختیارات قانونی نیست و در مقابل نیز وظایف و اختیارات قانونی نیز به معنای دعوا میان دو قوه نیست. هر سه قوه می‌توانند ضمن عمل به وظایف و اختیارات قانونی خود به تعامل با سایر قوا بپردازند.
 
نقوی حسینی با بیان اینکه روابط قوا باید صمیمانه باشد نه مغضوبانه  اظهار داشت:‌ متاسفانه شاهد بروز برخی مشکلات در روابط قوه مجریه و مقننه هستیم که می‌خواهند حق قانونی خود را با حالت مغضوبیت اعمال کنند که این مسئله به هیچ عنوان مطلوب نیست.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها