امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۰۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117174
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 208
ناصر اجلالی در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، با اعلام این خبر گفت: در این برنامه که به مناسبت هفته نیروی انتظامی تهیه و تولید شده و ...

ناصر اجلالی در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، با اعلام این خبر گفت: در این برنامه که به مناسبت هفته نیروی انتظامی تهیه و تولید شده و همزمان با عید قربان به روی آنتن شبکه دو رفت، شهیدان نیروی انتظامی فصاحت، فتوحی، جوان دلاور، رحیمی و جوادی معرفی شده و با خانواده های آنان، همرزمانشان و فرماندهان آنها مصاحبه می شود.

کارگردان مستند شهید مرتضی بنی نجار که نوروز امسال از شبکه دو سیما پخش شد، خاطرنشان کرد: شهید بنی نجار از پرسنل پروازی هوانیروز بود که طی سقوط هلیکوپتر در شهرستان فارس به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پس از تهیه و تولید این مستند، دستور کار تهیه و تولید مستندهای دیگری از زندگی شهدای نیروی انتظامی را دستمایه کار خود قرار دادیم. تصویربردار مستند شهید بنی نجار، بهروز طاهری و صدابردار آن کار، محمدحسین کارگر بود.

کارگردان مستندهای شهدای نیروی انتظامی ابراز کرد: در برنامه روز یکشنبه 13 مهر، به معرفی شهید محمد فصاحت از مهندسان فاوا (فناوری اطلاعات و ارتباطات) در سراوان سیستان و بلوچستان پرداخته شد که ایشان در اثر تله انفجاری که اشرار غیرایرانی در مرز ایران و پاکستان گذاشته بودند به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. شهید فصاحت متولد 57 بود که در سال 90 به شهادت رسید.

اجلالی درخصوص دومین برنامه «رهپویان آرامش» گفت: در روز دوشنبه 14 مهر به زندگینامه شهید رمضان فتوحی پرداخته شد که در سال 41 متولد شدند و در استان یزد پس از درگیری با اشرار مسلح که حامل چنتن مواد مخدر بودند در منطقه مرکزی استان یزد و در سال 88 به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

وی گفت: سومین برنامه «رهپویان آرامش» به شهید هادی جوان دلاور اختصاص دارد که در سال 68 متولد شد و در چهارشنبه سوری سال 92 بر اثر برخورد نارنجک ترقه باسرش، مصدوم شد و به کما رفت و در نهایت در اردیبهشت سال جاری به شهادت رسید. این برنامه سه شنبه 15 مهر ساعت 14:15 از شبکه دو پخش می شود.

اجلالی تصریح کرد: برنامه چهارم به شهید محمدحسین رحیمی متولد سال 69  و  شهید احمد جوادی متولد 57 اختصاص دارد که در ششم اسفند سال گذشته در منطقه خرامه استان فارس در حین عملیات با اشرار حامل مواد مخدر به شهادت رسیدند. در این عملیات که هفت جانباز و دو شهید داشت، یازده هزار پوکه بجا مانده بود که حاکی از درگیری با اشرار از 9 صبح تا 10 شب بود. این برنامه نیز چهارشنبه 16 مهر از شبکه دو پخش می شود.

تهیه کننده بخشهایی از برنامه «رهپویان آرامش» گفت:  نام این برنامه برگرفته از مؤسسه ای مستندساز در ناجاست که رهپویان آرامش نام دارد و به همین دلیل معرفی شهدای نیروی انتظامی را در قالب این برنامه به سمع و نظر مخاطبان خواهیم رساند.

از عواملی که با این برنامه همکاری دارند می توان به مسعود ملکوتی نیا (تهیه کننده تمام قسمتهای این مستند و کارگردان مستند هادی جوان دلاور)، ناصر اجلالی (کارگردان مستندهای شهید جوادی، رحیمی، بنی نجار، فصاحت و فتوحی)، محمد خدابخش (تصویربردار) و حامد جلال زاده،  میلاد روحی، سینا پاکدل، احمد رامی (تدوین گران مجموعه) و محمد حسین کارگر (صدابردار) اشاره کرد.

تولید هر قسمت از این مستندها بین یک تا چهار ماه بطول انجامیده تا مصاحبه ای جامع و کامل با خانواده، همرزمان و فرماندهان آن شهدای بزرگوار به منظور مشخص شدن شخصیت آنان انجام گیرد.

مستند «رهپویان آرامش» کاری از مؤسسه رهپویان آرامش معاونت اجتماعی ناجا و گروه مستند شبکه دوسیماست که از یکشنبه 13 مهر تا چهارشنبه 16 مهر ساعت 14:15 به مدت 20 دقیقه از شبکه دو پخش می شود.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها