امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117183
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، محمد احسانی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی که صبح امروز در پشت صحنه فیلم سینمایی «آوازهای سرزمین من» به ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، محمد احسانی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی که صبح امروز در پشت صحنه فیلم سینمایی «آوازهای سرزمین من» به کارگردانی عباس رافعی حضور داشت در پاسخ به سؤال پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و خبرگزاری تسنیم درباره حمایت سازمان سینمایی از تولید آثاری در زمینه داعش عنوان کرد: تولید چنین آثاری حرکت خودجوش هنرمندان است و مسائلی که پیرامون‌شان چه در منطقه و چه در جهان اتفاق می‌افتد  و سازمان سینمایی از تولید چنین آثاری حمایت می‌کند این کار با زحمت آقای شریفی و دوستان به تولید رسیده است ولی چند طرح دیگر هم درباره داعش در دست بررسی از سوی سازمان سینمایی قرار دارد و برخی از آنها در مراحل پیش‌تولید قرار گرفته‌اند.

وی افزود: دو سه فیلم خوب در زمینه داعش و حوادث اخیر منطقه امسال به مرحله تولید خواهیم رساند.

معاون نظارت و ارزشیابی سینمایی تأکید کرد: موضوع داعش یک مسئله مشترک بین ما مسلمانان و آزادیخواهان جهان است اینکه تولید مشترک هم بین ما و سایر کشورها اتفاق بیفتد بستگی به مسائل مشترک بین ملت‌ها دارد سینما یک زبان جهانی است که خوشبختانه ملت ما به خوبی قادر است به این زبان تکلم کند.

احسانی ادامه داد: این ظرفیتی است که کشور ما با سایر کشورهای واحد صنعت سینما هستند با تأکید بر اولویت‌های جهان اسلام فیلم‌هایی را تولید کنند و این راهبردی است که از قبل بوده و تقویت هم شده است خصوصاً‌ در حوادثی که اخیراً اتفاق افتاده خود هنرمندان هم به صورت خودجوش طرح‌هایی را با موضوع حوادث منطقه مثل غزه و داعش ارائه کرده‌‌اند و امیدواریم که اگر اتفاق غیر مترقبه‌ای به وجود نیاید فلیم سینمایی «آوازهای سرزمین من» با حضور بازیکنان خوب لبنانی آن مورد استقبال مخاطبین داخل و بین‌المللی این فیلم داشته باشد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره اینکه آیا ساخت فیلم با موضوع داعش بر روی حوادث اخیر منطقه نیز تأثیرگذار است، تأکید کرد: گروهک تروریستی داعش قرائت خشنی از اسلام دارند که اینها متشکل از گروه‌های دست‌ساز استعمار و صهیونیست هستند و تلاش دارند در مقابل اسلام نابی که ایران پرچمدار آن است بایستند. آنها می‌خواهند با ایجاد واگرایی در بین کشورهایی که میل به اسلام پیدا کرده بودند می‌خواهند رعب و وحشت ایجاد کنند و این واگرایی را به کشورهای منطقه تزریق کنند که ساخت آثاری از جمله «آوازهای سرزمین من» می‌تواند تمایز بین اسلام ناب محمدی و اسلام ساخته شده به دست صهیونیست‌ها مشخص کند و همچنین قرائت رحمانی که از اسلام می‌شود چه تفاوتی با اسلامی که با قرائت متحجرانه گروهک داعش دارد.

وی تأکید کرد: امیدواریم ساخت چنین فیلم‌هایی برای کشورهای مسلمان و کشورهای منطقه تأثیرگذار باشد.

احسانی با اشاره به تولید آثار بیگ‌پروداکشن در عرصه سینما و نحوه حمایت سازمان سینمایی از این دست فیلم‌ها گفت: سازمان سینمایی بخشی از بودجه تولید بودجه این آثار را از طریق بنیاد سینمایی فارابی تأمین می‌کند و صحبت من درباره این فیلم خاص نیست فیلم‌هایی با چنین موضوعاتی معمولاً پرهزینه هستند و ما در کشور نهادهایی داریم دغدغه ساخت آثار با موضوع دفاع مقدس و مقاومت را دارند.

وی افزود:‌ نگاه آقای ایوبی این است که بودجه‌هایی که بنا است سازمان سینمایی به آثار اختصاص دهد در مقابل بودجه سایر ارگان‌ها آنچنان در خور نیست اگر همه این نهادها در کنار هم قرار بگیرد و طی طرح و نقشه‌ای مشخص با هم‌افزایی می‌‌توان ساخت چنین آثاری را با کیفیت بهتر انجام داد. آقای ایوبی جلساتی را هم با برخی نهادیی از جمله حوزه هنری، انجمن سینمای دفاع مقدس و ارگان‌هایی که دغدغه ساخت چنین آثاری را دارند، برگزار کرده است اما باید سازوکاری پیدا کنیم که با حفظ استقلال سازمان‌ها فیلم‌هایی با بودجه‌های مشترک ساخته شود بتوانیم استفاده بهینه از بودجه‌های موجود را صورت بدهیم.

احسانی با اشاره به اکران بین‌المللی فیلم سینمایی «آوازهای سرزمین من»‌ اظهار داشت: من قبلاً فیلم‌نامه این فیلم را خوانده بودم و الان هم که به پشت صحنه این فیلم آمده‌ام می‌بینم که هم عوامل جلوی دوربین و هم عوامل پشت دوربین حرفه‌ای هستند و چند چهره شناخته شده سینمای لبنان در این فیلم دیده می‌شود که امیدواریم این فیلم، فیلم آبرومندی از کار دربیاید.

وی در پایان تأکید کرد: باید بخش‌های بین‌الملل و کسانی که می‌خواهند فیلم‌های با موضوع بین‌المللی و منطقه بسازند از زمان تولید به فکر اکران بین‌المللی آن فیلم باشند اما ما هنوز در ابتدای راه پخش بین‌المللی هستیم و قاعدتاً باید به سهم خود از اکران این فیلم در کشورهای خارجی حمایت کنیم که این کار باعث می‌شود تا بخشی از هزینه تولید مجدداً بازگردد.

بنابراین گزارش فیلم سینمایی «آوازهای سرزمین من»‌ پس از چند جلسه فیلم‌برداری در جنوب لبنان اکنون در تهران مقابل دوربین رفته است. کارگردانی این اثر سینمایی را عباس رافعی و تهیه‌کنندگی آن را امیرحسین شریفی برعهده دارد. تمام بازیگران این فیلم از هنرمندان شناخته شده سینمای لبنان، مصر و سوریه انتخاب شده‌اند و این فیلم بعد از اکران عمومی برای پخش در ایران دوبله خواهد شد.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها