امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117184
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایش و بررسی راهبردی عملکرد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شنبه 12 مهرماه با ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایش و بررسی راهبردی عملکرد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شنبه 12 مهرماه با حضور هیأت پایش شورای توسعه فرهنگ قرآنی در این وزارتخانه صورت گرفت.

در این پایش، فعالیت‌های قرآنی این دستگاه مورد بررسی قرار گرفت تا از این طریق فعالیت‌های وزارت علوم در حوزه‌های قرآنی بهتر از گذشته پیگیری شود.

در همین رابطه، «محمد انجم‌شعاع» رئیس هیأت‌ پایش و بررسی راهبردی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اینکه در ارزیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دو رویکرد باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: وزارت علوم، مسئول کمیسیون آموزش عالی و پژوهش است به همین جهت وظایف خطیری در این رابطه بر عهده دارد؛ از طرف دیگر این دستگاه بیش از یک میلیون مخاطب دارد به همین جهت توجه به فعالیت‌های قرآنی در این نهاد از اهمیت زیادی برخوردار است.

برنامه‌های قرآنی دانشگاه‌ها پاسخگوی نیاز دانشجویان نیست  

وی به اشتیاق دانشجویان برای فعالیت‌ در امور مختلف قرآنی اشاره کرد و افزود: در پایش وزارت علوم متوجه شدیم که برنامه‌ها و فعالیت‌هایی که در عرصه‌های قرآنی در دانشگاه‌ها صورت می‌گرفتند به طور شایسته‌ای عملیاتی نشده و پاسخگوی نیاز دانشجویان نبودند.

انجم‌شعاع با بیان اینکه منابعی که در اختیار مجموعه فرهنگی دانشگاه‌ها قرار گرفته در سطح مطلوبی نیستند، تصریح کرد: پایش وزارت علوم ناقص ماند و ما نتوانستیم در یک روز تمامی فعالیت‌های این دستگاه را مورد ارزیابی قرار دهیم اما در مجموع، فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌ها به ویژه تربیت فعالان قرآنی رضایت‌بخش نبود به همین جهت در جلسه بعدی به صورت جدی‌تری فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رئیس هیأت پایش شورای توسعه فرهنگ قرآنی در رابطه با زمان ادامه پایش وزارت علوم، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها پایش دستگاه‌های قرآنی تا بهمن‌ماه ادامه دارد بر همین اساس ممکن است در اسفندماه یا سال آینده ادامه پایش وزارت علوم صورت گیرد.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها