امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117213
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 58
سکینه عمرانی نماینده مردم سیمرم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به نشست مشترک مجلس ...

سکینه عمرانی نماینده مردم سیمرم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به نشست مشترک مجلس و دولت گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی در این نشست عنوان کرد، علامت مثبتی در اقتصاد کشور وجود دارد و آن را حاصل تلاش مجلس و دولت در رابطه با تغییر نرخ تورم و رکود دانست.

وی افزود: لاریجانی در ادامه گفت که رفتار معقولی در دولت برای حل مسائل وجود دارد و روابط مجلس و دولت روابطی معقول است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت: رئیس مجلس همچنین عنوان کرد که امیدواری زیادی برای حل مسائل هسته‌ای وجود دارد و دیپلماسی صحیحی در این ارتباط در پیش گرفته شده و نباید اجازه داد این امید مخدوش شود.

عمرانی خاطرنشان کرد: لاریجانی در ادامه و در ارتباط با مسائل هسته‌ای افزود، غربی‌ها در مسئله هسته‌ای به دنبال یک نگاه کاسب‌کارانه هستند و حرف اعلامی آنها با رفتار اعمالی‌شان متفاوت است.

وی افزود: لاریجانی ضمن حمایت از مذاکرات هسته‌ای گفت که شیوه مذاکرات شیوه صحیحی است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس گفت: لاریجانی همچنین اضافه کرد که کشورهای منطقه ایران را کشوری با ثبات و آرام می‌دانند که این دستاورد یک دستاورد بزرگی است و سایر کشورهای منطقه وضعیت‌شان به گونه‌ای است که یا تروریست‌ها در آنجا فعالیت می‌کنند و یا حاکمان آنها به این مسئله آغشته شده‌اند.

عمرانی اظهار داشت: لاریجانی در ادامه گفت که ما بارها اعلام کرده‌ایم که روش مبارزه با تروریسم در منطقه اشتباه است و به نتیجه نمی‌رسد و به این روش اعتقاد داریم و برخی کشورهای منطقه بنزین بر روی این آتش می‌ریزند که این اقدام آنها مشکلات را دو چندان می‌کند.

وی افزود: رئیس مجلس پیشنهاد کرد که وزارت امور خارجه می‌تواند فعالیت بهتر و دقیق‌تری در حوزه مسائل منطقه‌ای داشته باشد و با همکاری کشورهای منطقه جلوی دلقک‌کاری برخی دیگر از کشورها را بگیرند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت: لاریجانی با اشاره به لوایح تنظیم مقررات مالی دولت و نیز لایحه خارج از رکود عنوان کرد که این اقدام باعث می‌شود تا وقت مجلس در بررسی بودجه کمتر گرفته شود، لایحه تنظیم مقررات مالی دولت در کمیسیون‌ها در حال بررسی است و هفته آینده برای بررسی به صحن مجلس خواهد آمد.

وی افزود: لاریجانی عنوان کرد که چرخه اقتصادی روستاها باید تصحیح شود در بسیاری از روستاها انشعابات وجود دارد اما چرخه اقتصادی نمی‌چرخد و این اقدام موجب افزایش مهاجرت می‌شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس گفت: لاریجانی با اشاره به کمبود آب در کشور عنوان کرد که باید آبیاری قطره‌ای و کاشت گلخانه‌ای در کشور توسعه یابد و به معادن توجه بیشتری صورت گرفته و رونق داده شود.

عمرانی اظهار داشت: لاریجانی همچنین گفت که معادن از سوی دولت احتکار شده و باید به مردم واگذار شود و در بخش صنعت نیز ضمن اشاره به وجود رکود در این بخش برخی از صنایع که به دلیل افزایش قیمت ارز دچار مشکل شده‌اند باید مورد حمایت قرار گیرند.

وی افزود: رئیس مجلس با اشاره به نظر اخیر مقام معظم رهبری در برداشت از صندوق توسعه ارزی گفت که در صورتی که مجلس و دولت در این حوزه به توافق برسند این موضوع از نظر مقام معظم رهبری مشکلی ندارد.

این نماینده مجلس اظهار داشت: لاریجانی گفت موقعیت فعلی ایران در منطقه مرهون رهنمودهای رهبری است و ما باید این جایگاه را ارتقا دهیم و در صورتی که می‌خواهیم رتبه اول اقتصادی را در منطقه داشته باشیم در توسعه آب و آبادانی کشور تلاش کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها