امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117229
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۲
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منصور کبگانیان قائم‌مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: 5 سیاست از

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منصور کبگانیان قائم‌مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: 5 سیاست از سیاست‌های اجرایی افزایش اختیارات هیأت امنای دانشگاه‌ها پیش از این به تصویب رسیده بود که 10 سیاست دیگر در جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور به تصویب رسید و در حال حاضر تمام سیاست‌ها تصویب شده است و قرار شد پس از هماهنگی‌های لازم به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

وی افزود: تجمیع هیأت امنا به عنوان یکی از این سیاست‌ها مطرح شد زیرا در برخی استان‌ها تعداد مراکز آموزشی و پژوهشی زیاد است و تشکیل هیأت امنا با حضور وزیر دشوار می‌شود بنابراین می‌تواند جلسات را به صورت تجمیع شده برگزار کنند.

کبگانیان ادامه داد: ایجاد پست نائب‌رئیسی برای هیات امنا یکی دیگر از این سیاست‌ها است که باید نائب‌رئیس از بین اعضای هیأت امنا انتخاب شود و وظیفه نظارت بر فعالیت‌های دانشگاه را دارد.

قائم‌مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور اضافه کرد: تشکیل هیأت امنا حداقل هر فصل یک بار و تصویب برنامه‌های راهبردی دانشگاه از سوی هیأت امنا و همچنین نظارت بر عملکرد رئیس دانشگاه از دیگر اختیارات هیأت امنا است.

به گفته وی، بر اساس این سیاست‌ها، هیات‌های امنا وظیفه دارند ارائه گزارش نظارتی سالیانه و دوره‌ای به مسئولان بالاتر در وزارتین علوم و بهداشت و شورای عالی انقلاب فرهنگی داشته باشند و همچنین باید برای انتخاب و تغییر رؤسای دانشگاه مشورت‌های لازم را به دو وزیر بهداشت و علوم ارائه دهند.

کبگانیان گفت: برای جلوگیری از هر گونه افراط و تفریط در اجرای قانون و دستورالعمل‌ها باید به این سیاست‌ها استناد شود.

وی گفت:‌همچنین در جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در رابطه با ارائه مشاوره دانشگاهیان برای ارتقاء برداشت از مخازن نفتی طی قراردادی با وزارت نفت نیز تبادل نظر شد که بر این اساس وزارت نفت بودجه مناسبی را در اختیار دانشگاه‌هایی که دارای مراکز تحقیقاتی نفتی هستند، قرار می‌دهد .

کبگانیان عنوان کرد:‌ در حوزه کشاورزی نیز این مسئله باید از سوی وزارت جهاد کشاورزی اجرا شود و در حوزه صنایع نیز برای ایجاد شهرک‌های صنعتی وزارت علوم و وزارت صنایع و معادن باید با یکدیگر توافق داشته باشند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها