امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117244
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۲
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انفجار یک بسته انفجاری در «مزارع شبعا» در مرز بین سرزمین اشغالی و لبنان، که با اعلام ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انفجار یک بسته انفجاری در «مزارع شبعا» در مرز بین سرزمین اشغالی و لبنان، که با اعلام مسئولیت آن از سوی حزب الله لبنان همراه بود، پیام‌هایی را در این مورد برای داخل و خارج لبنان در بر داشت.

در بیانیه حزب الله آمده است که گروه شهید «علی حسن حیدر» عملیات شبعا را انجام داد که در پی آن چند گشتی صهیونیستی زخمی شدند.

روزنامه الاخبار لبنان در این باره می‌نویسد: از زمان شروع بحران سوریه، اسرائیل همواره به امید تحمیل معادلات جدید و غیر ارادی به حزب الله بوده است تا این گروه مقاومت را در داخل و خارج لبنان مشغول جبهه‌ای غیر از اسرائیل کرده باشد.

در این باره اسرائیل در بازه‌های زمانی مختلف و به عنوان نمونه در اوایل سال میلادی به زعم خود فرصت ر ا مغتنم شمرده و حملاتی علیه مواضع حزب اللله انجام داد، با این فرض که حزب الله در این شرایط نمی‌تواند عکس العملی داشته باشد و مشغول مبارزه با تکفیری‌ها در شمال لبنان و داخل سوریه است.

در این شرایط انجام عملیات در مواضع صهیونیست‌ها و پذیرش مسئولیت آن از سوی حزب الله پیام های مهمی در بر دارد و علاوه بر پیامی برای اسرائیل حاوی پیام‌هایی نیز برای تکفیری‌ها و مخالفان دولت سوریه است.

برای تمامی لبنانی‌ها پر واضح است که تهدید اسرائیل از جنوب و تهدید تکفیری‌ها در شمال تفاوتی باهم ندارد و همدیگر را تکمیل می‌کنند.‌

تل آویو می‌خواهد از فرصت پیش آمده استفاده کند و قدرت استراتژیک حزب الله را از بین ببرد و در این مسیر تسهیلاتی نیز به تکفیری‌ها ارائه می‌کند و عملیات روز گذشته حزب الله حاوی پیامی مشترک برای اسرائیل و تکفیری‌ها بود.

مسلماً عملیات دیروز به معنای این نیست که دیگر اسرائیل از فرصت‌های پیش آمده استفاده نمی‌برد، بلکه انفجار دیروز تمامی معادلات اسرائیل را بر هم زد و این پیام را به آن‌ها رساند که هر عملی عکس‌العملی در پی دارد.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها