امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117246
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۲
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه جامع گمرکی در ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه جامع گمرکی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی در مورد طرح دریافت کارمزد از کارتخوان‌های فروشگاهی گفت:‌ این طرح هنوز در شورای پول و اعتبار مطرح نشده، اما به زودی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به سامانه امور گمرکی گفت: این سامانه موجب می‌شود که هزینه واردکنندگان و صادرکنندگان به شدت کاهش یابد و در بهبود فضای کسب و کار نقش مثبتی دارد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه رشد اقتصادی سه ماهه برای مردم ملموس نیست، گفت: بررسی آمار بخش‌های مختلف حاکی از این است که بیشتر بخش‌های اقتصادی رشد داشته و تنها برخی صنایع هنوز رشد منفی دارند، اما مجموع عملکرد رشد مثبت را نشان می‌دهد.

طیب‌نیا ادامه داد: معنای رشد این نیست که تولید به حد و میزان سال 90 رسیده، اما در مجموع در بهار امسال نسبت به بهار 92 معادل 4.6 درصد افزایش تولید داشته‌ایم.

وزیر امور اقتصاد و دارایی اضافه کرد: برای نمونه در حوزه خودروسازی نسبت به دوره مشابه سال قبل 80 درصد افزایش تولید داشته‌ایم.
انتهای پیام/ب
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها