امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117247
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۲
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست مطبوعاتی هفتگی خود که امروز چهارشنبه ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست مطبوعاتی هفتگی خود که امروز چهارشنبه برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص گزارش جدید احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر درباره ایران گفت: این گزارش یکجانبه و به دور از واقعیات است و بدون مقررات وظایف مربوط مامورین شورای حقوق بشر تدوین شده و نیز فاقد وجاهت قانونی لازم است.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد در تدوین این گزارش اراده‌ای فراتر و خارج از ساز و کارهای حقوق بشری سازمان ملل دخیل بوده یادآور شد: ما به عملکرد غیرمنصفانه و غیرعلمی گزارشگر به دلیل عدم رعایت اصول و موازین بین‌المللی تردید داریم.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: گزارشگر ویژه با پایه‌گذاری نادرست و غیرقانونی از جمله تحت عنوان سفر حقیقت‌یابی به شماری از کشورهای اروپایی و مصاحبه‌های جهت‌دار با رسانه‌ها و نیز پیش‌داوری نسبت به ادعاهای خود در موضع یک مدعی سیاسی علیه جمهوری اسلامی قرار گرفته و از شرح وظایف گزارشگر و مامورین شورای حقوق بشر تخلف جدی انجام شده است.

افخم ادامه داد: دیدگاه‌های مبسوط جمهوری اسلامی در این خصوص طی بیانیه‌ای اعلام خواهد شد.
مشروح این نشست متعاقباً ارسال خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها