امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11727
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۹
تعداد بازدید: 163
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" و "جان کری" وزیران امور خارجه روسیه و آمریکا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" و "جان کری" وزیران امور خارجه روسیه و آمریکا چهارشنبه شب بار دیگر پیرامون برگزاری کنفرانس بین‌المللی ژنو-2 به مذاکرات تلفنی پرداختند.

وزارت امور خارجه روسیه با اعلام این مطلب یادآور شد: طرفین در این گفت‌وگوی تلفنی به بررسی اوضاع کنونی در سوریه، از جمله اقدامات عملی برای فراهم سازی شرایط برگزاری کنفرانس بین‌المللی برای کمک به حل و فصل دیپلماتیک-سیاسی پرداختند.

لاوروف و کری در اوایل ماه مه در خصوص برگزاری کنفرانسی بین‌المللی در مورد سوریه به توافق رسیدند، ولی اختلاف در مواضع طرفین هنوز مانع از مشخص شدن زمان دقیق و فهرست شرکت کنندگان در این نشست شده است.

ضمن اینکه وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی در مسکو اعلام کرد که مقامات مسکو توقع دارند تا شرکای غربی آنها در رابطه با مسئله برگزاری کنفرانس سوریه صادقانه عمل کنند.

لاوروف گفت: راه دیگری بجز برگزاری یک کنفرانس بین‌المللی برای حل بحران در سوریه وجود ندارد، ولی برای این منظور لازم است تا صادقانه کار شود و از برخوردهای دوگانه پرهیز شود.

وی توضیح داد: این برخورد غیرقابل قبول است که در کلام از برگزاری این کنفرانس حمایت شود و در عمل اقداماتی صورت بگیرد که در حقیقت باعث اخلال در برگزاری چنین نشستی شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها