امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117289
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۶
تعداد بازدید: 159
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) در سخنانی از ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) در سخنانی از سیاست‌های غرب در مبارزه با

تروریسم انتقاد و بر تلاش کشورش بر استقرار ثبات در شرق اوکراین تاکید کرد.

وی در این مورد گفت: «اینکه شعار مبارزه با تروریسم سر بدهیم، در حالی که می‌خواهیم دولت را تغییر بدهیم قابل قبول نیست. هر اقدامی علیه داعش باید بر مبنای قوانین بین‌المللی و با موافقت مقامات سازمان ملل صورت گیرد. من امیدوارم که عقل سلیم بر تصمیمات حاکم باشد و مطمئنم که از سر گیری روابط به نفع همه است».

لاوروف همچنین گفت که استاندارد دوگانه گاهی در مبارزه با تروریسم هم به کار گرفته می‌شود، مثلا غرب نمی‌پذیرد که تروریسم را در سوریه محکوم کند.

رئیس‌جمهور آمریکا روز 10 سپتامبر از طرحی رونمایی کرد که می‌گوید هدف از آن تضعیف و نهایتا نابودی داعش است. انجام حملات هوایی و تقویت بیش از پیش مخالفان مسلح سوریه، از اصلی‌ترین بندهای این طرح است. روسیه عدم هماهنگی واشنگتن با دمشق را به شدت مورد انتقاد قرار داده است.

لاوروف امروز همچنین روابط با غرب را در راستای مقابله با تهدید تروریسم، موادمخدر، ابولا، داعش مثبت ارزیابی کرد و گفت: «ما برای ثبات در جنوب شرقی اوکراین همکاری می‌کنیم چرا که ثبات در منطقه در راستای منافع ملی ماست».

از ماه مارس گذشته اختلاف میان غرب و روسیه در پی بحران شبه‌ جزیره کریمه، که از سقوط دولت مرکزی اوکراین تحت فشار مخالفان غربگرا آغاز شد، بالا گرفته است. از آن دوران غرب با وضع چندین دوره تحریم اقدام به تحت فشار گذاشتن مسکو کرده است که مقامات روس همواره این تحریم‌ها را بی‌اثر دانسته‌اند.

انتهای‌پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار