امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117290
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۶
تعداد بازدید: 23
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه وال‌استریت‌ژورنال گزارش داده است اتحادیه اروپا در تلاش است تا تحریم‌هایی را که ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه وال‌استریت‌ژورنال گزارش داده است اتحادیه اروپا در تلاش است تا تحریم‌هایی را که هفته گذشته با حکم دادگاه این اتحادیه لغو شد، بار دیگر علیه تهران به اجرا درآورد.
بر اساس گزارش این روزنامه آمریکایی، مقامات اتحادیه اروپا گفته‌اند که این اتحادیه قصد دارد مجدداً تحریم‌های لغو شده علیه 5 شرکت از جمله شرکت نفت‌کش ایران و یک شخص ایرانی را اعمال کند، این تحریم‌ها چند روز پیش و بنا به رأی دادگاه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ لغو شده بود.
این حرکت، تازه‌ترین اقدام در راستای برپا نگاه داشتن تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران پس از ناکام ماندن اروپایی‌ها در محاکم قضایی است، محاکمی که به غیرقانونی بودن تحریم‌ها رأی می‌دهند.
روز جمعه، وزارت خزانه داری انگلیس در راستای پیاده کردن رأی دادگاه لوکزامبورگ، دارایی‌های بلوکه شده شرکت ملی نفت‌کش،  بانک سینا، شرکت بیمه معلم، دانشگاه شریف و مجموعه شرکت‌های سورینت را آزاد کرده بود. این وزارتخانه همچنین توقیف دارایی‌های بابک زنجانی را بر اساس رأی دادگاه مزبور، لغو کرده بود.
مقامات وزارت خزانه‌داری انگلیس گفته بودند که با توجه به عدم اعتراض اتحادیه اروپا در مدت زمان قانونی به رأی دادگاه عمومی این اتحادیه، رأی صادره در لوکزامبورگ لازم‌الاجراء ‌شده بوده است.
یکی از مقامات اتحادیه اروپا اما، امروز چهارشنبه گفت که اتحادیه اروپا در ماه‌های آگوست و سپتامبر سال جاری نامه‌هایی به چهار شرکت و یک فرد ایرانی نوشته و آنها را از تصمیم خود برای اعمال مجدد تحریم باخبر کرده است، بر اساس گفته‌های این مقام اروپایی، نامه‌ای به شرکت ملی نفت‌کش نوشته نشده است.
وی گفته که اتحادیه اروپا در این نامه‌ها اطلاعاتی را از گیرندگان نامه‌ها درخواست کرده؛ اطلاعاتی که پیش از اخذ تصمیم نهایی برای اعمال مجدد تحریم‌ها، مورد بررسی قرار گیرند.
«مایکل مان» سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم در این زمینه گفته که اتحادیه هنوز در حال کار بر روی «راهکاری برای لغو نشدن تحریم‌های شرکت ملی نفت‌کش» است.
«حبیب‌الله سیدان» مدیر بازرگانی شرکت ملی نفت‌کش هم به خبرنگار وال‌استریت ژورنال گفته که در صورت اعمال مجدد تحریم علیه این شرکت، ایرانی ها بار دیگر به دادگاه رجوع خواهند کرد.
سیدان گفته که «ما می‌خواهیم با مقامات اتحادیه اروپا مذاکره کنیم تا بفهمیم که آنها چرا می خواهند دوباره ما را تحریم کنند.»
این مقام ایرانی با ابراز خوش‌بینی به رأی جلسات دادگاه های احتمالی در آینده گفته که اطمینان دارد شرکت متبوعه‌اش در هر محکمه ای، رأی مثبت خواهد گرفت؛ شرکت ملی نفت‌کش در فهرست تحریم‌های ایالات متحده نیز قرار دارد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها