امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 20
۰۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117292
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۶
تعداد بازدید: 125
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی درج نام جمهوری اسلامی ایران در لیست 40 کشور با عنوان امنیت کمتر برای گردشگران فرانسوی در سایت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی درج نام جمهوری اسلامی ایران در لیست 40 کشور با عنوان امنیت کمتر برای گردشگران فرانسوی در سایت متعلق به وزارت خارجه فرانسه که به علت ترور یکی از شهروندان فرانسوی در الجزایر صورت گرفته است، حسن قشقاوی معاون وزیر خارجه در امور کنسولی و پارلمانی صبح امروز -چهارشنبه- با «برونو فوشه» سفیر فرانسه در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

قشقاوی با اشاره به آمار رشد 85 درصدی ورود گردشگران فرانسوی در سال جاری نسبت به سال گذشته گفت: استقبال فراوان گردشگران غربی خصوصا فرانسوی برای دیدار از جمهوری اسلامی ایران و آمار رو به رشد صدور روادید، بیانگر تلاش ارزشمند فعالان عرصه گردشگری در دو کشور می‌باشد و درج نام ایران در لیست 40 کشور با امنیت کم توسط سایت متعلق به وزارت خارجه این کشور با شگفتی همگانی روبرو شده است، این انتظار از سفارت فرانسه در تهران می‌رود که واقعیت امنیت، ثبات، توسعه و سلامت حضور گردشگران خارجی در ایران را به مراکز ذیربط فرانسوی منعکس کنند.

در این دیدار سفیر فرانسه اعلام کرد که نه تنها هیچ گونه گزارشی از ناامنی در ایران از سوی این سفارت به پاریس ارائه نکرده، بلکه بر عکس قاطعانه معتقد است که ایران امن‌ترین و پرجاذبه‌ترین کشور در منطقه برای جذب گردشگران خارجی می‌باشد.

وی با تایید رشد روزافزون ورود گردشگران فرانسوی به ایران اعلام کرد: سفارت فرانسه آمادگی کامل دارد تا روند رو به رشد گردشگری به ایران توسعه بیشتر یافته و هر گونه مساعدت لازم را در این خصوص به سهم خود اعمال می‌کند.

سفیر فرانسه وعده داد که در اولین فرصت از وزارت خارجه خود می‌خواهد نسبت به حذف نام ایران از لیست 40 کشور اقدام کند.

وی همچنین ارتباط هر چه بیشتر فرهنگی و گردشگری بین ایران و فرانسه را یکی از اهداف اصلی نمایندگی کشور خود در تهران اعلام کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار