امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11730
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۹
تعداد بازدید: 118
شیخ «علی حسن غلوم» پژوهشگر مسائل اسلامی و امام جماعت مسجد سید هاشم بهبهانی کویت در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ...

شیخ «علی حسن غلوم» پژوهشگر مسائل اسلامی و امام جماعت مسجد سید هاشم بهبهانی کویت در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کویت تصریح کرد: انتخابات ریاست جمهوری در ایران و روی کار آمدن رئیس جمهور جدید در سیاست حمایت جویانه این کشور از مقاومت تغییری نخواهد داد.

وی با تاکید بر جایگاه و قدرت ایران و نقش آن در محور مقاومت در برابر اسرائیل گفت: این موضع راهبردی ایران است که تغییر روسای جمهوری آن، تغییری در آن ایجاد نخواهد کرد به ویژه اینکه نامزدهای ریاست جمهوری بیشتر از محافظه کاران هستند.

این پژوهشگر کویتی تصریح کرد: ارتباط پرونده اتمی ایران که همه توده های مردمی آن بر حمایت از آن تاکید دارند با نقش منطقه ای این کشور یکی دیگر از عواملی است که موجب می شود تهران موضع حمایت جویانه خود از جنبش های مقاومت را همچنان حفظ کند.

تاثیر تحولات سوریه در موضع جنبش‌های مقاومت

وی در عین حال احتمال داد که موضع برخی جنبش های مقاومت در قبال ایران به دلیل روند تحولات سوریه و تاثیرات ناشی از آن نیز و نیز تحت تاثیر نقش ترکیه و مصر، دستخوش تغییر شود.

شیخ علی حسن در خصوص روابط کویت و ایران، گفت: روابط دو کشور اکنون بسیار خوب است اما چنانچه آمریکا و اسرائیل حماقت کرده و به اقدام نظامی علیه ایران دست بزنند، روند امور به طور دراماتیک دستخوش تغییر خواهد شد و طبعا به سمت هرچه بدتر شدن پیش خواهد رفت.

وی در مورد بهای موضع ایران مبتنی بر حمایت از جنبش های مقاومت اظهار داشت: ایران چند دهه است که موضع خود را حفظ کرده و بهای آن را پرداخته و خواهد پرداخت.

از سوی دیگر «محمد مطر» فعال سیاسی بحرینی و کارشناس مسائل رسانه ای در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تاکید کرد: ایران در سطح منطقه و نیز جهان نقش مهمی دارد و رئیس جمهور آینده این کشور نیز در  سیاست آن در قبال مقاومت و حمایت از آن تغییری نخواهد داد.

وی اظهارداشت: چه بسا در زمان رئیس جمهور جدید ایران، سیاست داخلی این کشور با برخی تغییرات همراه باشد اما سیاست خارجه آن بدون تغییر باقی می‌ماند.

مطر تصریح کرد: پس از انتخابات آمریکا، انتخابات ایران در جهان بسیار مورد توجه است.

این مخالف بحرینی در ادامه افزود: انتخابات ایران هر سمت و سویی که پیدا کند، این کشور همچنان حامی انقلاب بحرین باقی خواهد ماند و این اشکالی ندارد که موضع یک کشور بنابر منافع آن تغییر یابد.

وی همچنین تاکید کرد که سیاست ایران یکی از واقعی و عینی ترین سیاست های جهان است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار