امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117308
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نسخه برداری و طراحی ایران از پهپاد «آر کیو  _170» ضربه بسیار شدیدی علیه آمریکا است.

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نسخه برداری و طراحی ایران از پهپاد «آر کیو  _170» ضربه بسیار شدیدی علیه آمریکا است.

وبگاه خبری آمریکایی«دیپلویمنت» در این رابطه نوشت: باوجودی که هیچ اطلاعی از وزارت دفاع ،نیروی هوایی آمریکا و یا سازمان سیا در زمینه برنامه‌های ایران در ساخت پهپادهای هجومی در آینده در دست نیست اما بر اساس آخرین اخبار دریافت شده مهندسان ایرانی موفق به بازیابی اطلاعات پهپاد آمریکایی آر کیو _ 170 و نسخه‌برداری از روی آن هستند و به زودی پرواز آزمایشی آن آغاز خواهد شد.

این وبگاه خبری _ تحلیلی در ادامه نوشت: آمریکا باید مراقب در اختیار افتادن رمز و رموز ساخت پهپادهای خود به دست دشمنان همانند آنچه که در باره پهپاد آر کیو _ 170 رخ داد، باشد.

این وبگاه آمریکایی در گزارش خود ضمن اشاره به مشخصات فنی آر کیو_ 170 نمونه آمریکایی تاکید کرد که این پهپاد فوق‌العاده حساس برای ماموریت‌های نظارت و شناسایی مواضع دشمن از ارتفاع بالا بکار برده می‌شود و بیشتر در ماموریت‌های سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) استفاده می‌شود و اطلاعات داخل آن جزء اسناد طبقه بندی شده محسوب می‌شود.

پهپاد آرکیو _170 حداقل تا سقف 50000 پا پرواز می‌کند و طول بالهایش 26 متر می‌باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار