امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117312
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شبکه العربیه گزارش داده است که «احمد عوض بن مبارک» که از سوی رئیس‌جمهور یمن مأمور تشکیل

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شبکه العربیه گزارش داده است که «احمد عوض بن مبارک» که از سوی رئیس‌جمهور یمن مأمور تشکیل کابینه شده بود، از پذیرش این سمت خودداری کرده است.
آقای بن مبارک رئیس دفتر «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور یمن بود که دو روز قبل به عنوان گزینه تصدی پست نخست‌وزیری معرفی شد. این تصمیم که بر خلاف توافقات با انقلابیون اتخاذ شد، اعتراضات گسترده‌ای را در پی داشت.
انصارالله یمن نیز با مأمور شدن بن مبارک برای تشکیل کابینه مخالفت کرده و وی را گزینه تحمیلی رئیس‌جمهور به مردم یمن توصیف کرده بود. «علی البخیتی» عضو ارشد شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن هم گفته بود که این انتصاب برخاسته از اراده مردمی و توافق سیاسی نیست.
بخیتی روز گذشته در صفحه فیسبوک خود نوشت هرگونه تصمیم درباره انتخاب نخست وزیر جدید که بدون توافق احزاب سیاسی باشد، نادرست است. وی با تاکید بر اینکه چنین تصمیماتی تنها به تعمیق بحران اعتماد در مذاکرات دو طرف می شود، افزود: «این تصمیم نقض آشکار توافقنامه صلح و مشارکت ملی که اخیرا به امضا رسید، است».
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار