امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117313
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و چناران در جلسه علنی صبح امروز چهارشنبه خانه ملت در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و چناران در جلسه علنی صبح امروز چهارشنبه خانه ملت در سخنانی به عنوان موافق کلیات طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، اظهار داشت: دولت وظیفه دارد در راستای ایجاد محیط مساعد برای رشد فضایل اخلاقی بر اساس ایمان و تقوا اقدام کند، اوایل انقلاب که قانون اساسی به تصویب رسید،‌در اصل هشتم قانون اساسی، بر نظارت همگانی تأکید شده است که هم مردم نسبت به مردم و هم مردم نسبت به مسئولان نظارت داشته باشند.

وی افزود: این موضوع در اصل هشتم قانون اساسی آمده است، این قانون،‌ قانون اسلام است ولی با خلأ‌هایی از لحاظ اجرایی، مواجه شده است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر طرح پخته‌ای است، گفت: این طرح حدود و محدوده امر به معروف و نهی از منکر را در چارچوب قانون اساسی روشن کرده است، امر به معروف در مرتبه زبانی وظیفه آحاد مردم است، ولی در زمینه اقدامی، وظیفه مردم نیست و حکومت در این مرحله وظیفه دارد.

دهقان در پایان خاطرنشان کرد: در همه جای دنیا، نظارت همگانی وجود دارد، همه معروف‌ها باید در جامعه رواج یابد و حمایت از آمران به معروف باید مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه این جلسه احمد آریایی‌نژاد نماینده ملایر در مجلس در سخنانی به عنوان سومین موافق کلیات طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، اظهار داشت:‌منکرات زیادی در جامعه وجود دارد که این موضوع به دلیل نادیده گرفته شدن دستورات اسلامی است.

وی افزود: شرایط فعلی جامعه طوری است که آمران به معروف مظلوم واقع شدند، همه کشورها قوانین مربوط به خودشان را دارند و ما هم به هر کشوری که می‌رویم، به قوانین‌ آن کشور احترام می‌گذاریم.

آریایی نژاد تأکید کرد: فرهنگ بر اقتصاد اولی‌تر است، باید پرسید شما به دنبال اقتصاد گردشگری هستید یا فرهنگ اسلامی؟!
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها