امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117316
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 86
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم آیت‌الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم حرم حضرت معصومه(س)

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم آیت‌الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به آیه 55 سوره مائده اظهار کرد: ولایت در سه مورد وجود دارد ولی در ابتدا خدا، دوم پیامبر خدا(ص) و سوم امیرمومنان(ع) است که در هنگام نماز انگشتر خود را به نیازمند داد.

وی خاطرنشان کرد: علمای اهل بیت(ع) ولایت سوم را ویژه حضرت علی(ع) تفسیر کردند که پس از ولایت خدا و پس از پیامبر اکرم(ص) قرار دارد.

این مرجع تقلید با اشاره به سفارش‌های پیامبر اسلام(ص) درباره حضرت علی(ع) گفت: از ابتدای شروع تبلیغات رسالت در ده‌ها بخش، پیامبر اکرم(ص) فرمودند؛ امام علی(ع)، خلیفه، وصی و جانشین من بوده و از همه موارد روشن‌تر واقعه غدیر خم است.

وی یادآور شد: با وجود سفارش و تاکید پیامبر خدا(ص) مبنی بر خلافت و جانشینی امیر مومنان(ع) کار به جایی رسید که این امر را زیر پا گذاشتند.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه شیعه از ابتدا مورد تهاجم نظامی و اتهام بوده‌است گفت: انقلاب از شیعیان برخاسته است و فرهنگ شیعه، غدیر را احیا کرد.

وی خاطرنشان کرد: در راس حکومت اسلامی پیامبر اکرم(ص)، امام و جانشین امام معصوم قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه 130 نفر از تکفیری‌های را وزارت اطلاعات دستگیر کرده است گفت: همه این افراد طمع به ایران دارند و 10 برابر کینه نسبت به سوریه، به ایران کینه دارند ولی ایران از قدرت بالایی برخوردار است و آنها جرأت انجام اقدامی را ندارند.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: حوزه علمیه از اقدام وزارت اطلاعات تقدیر می‌کند که توانسته است 130 نفر از تکفیری‌ها را دستگیر کند.

انتهای پیام/78003/ط30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار