امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117325
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ محمد قسیم عثمانی نماینده مردم بوکان و سخنگوی فراکسیون نمایندگان اهل تسنن مجلس شورای

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ محمد قسیم عثمانی نماینده مردم بوکان و سخنگوی فراکسیون نمایندگان اهل تسنن مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) خانه ملت در تذکری آئین‌نامه‌ای با اعلام انزجار از گروه انحرافی داعش در کوبانی سوریه اظهار داشت: امروز بعد از غزه در فلسطین، شنگال در عراق، نوبت به کوبانی در سوریه رسیده است و مردم بی‌دفاع آن توسط گروهک انحرافی تروریست صهیونیستی یعنی داعش ملعون به خاک و خون کشیده شده‌اند.

وی افزود: در حالیکه داعشیان امروز زنان و کودکان خردسال و افراد سالخورده کوبانی را به خاک و خون کشیده و آواره و مصدوم کرده‌اند، این فاجعه انسانی با سکوت مجامع بین‌المللی مواجه شده است و همچون همیشه این مجامع حق اظهارنظر و اظهار وجود برای خود قائل نیستند و اختیار آنها در دست آمریکای جنایتکار و جنایت‌ساز است، داعشی که ساخته و پرداخته آمریکاست، مردم کرد زبان سوریه را به خاک و خون کشیده و از آن طرف ادعای حمایت از حقوق بشر دارد.

سخنگوی فراکسیون اصل تسنن مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: داعشی که به وسیله کردهای شمال عراق و با حمایت کشورمان متوقف شده و شکست خورده و جلوی نفوذش گرفته شده، امروز تلافی آن را بر سر مردم بی‌دفاع کوبانی در آورده است.

نماینده بوکان در مجلس در ادامه با تشکر از مواضع اصولی انسان‌دوستانه جمهوری اسلامی ایران، گفت: کشور ترکیه متأسفانه نه تنها به مردم کوبانی کمک نمی‌کند بلکه جلوی کمک به مردم کوبانی را گرفته و این باعث تأسف است.

وی با اعلام همدردی خود با مردم کوبانی و تنفر از آمریکای جنایتکار و داعش ملعون، گفت: داعشی که یک دستش در جیب عربستان و دست دیگرش در جیب آمریکا و اسرائیل است، مورد تنفر و انزجار جامعه اهل سنت شافعی‌مذهب کشور است.

وی در پایان با بیان اینکه شاید جای مطرح کردن این تذکر نبود، گفت: جنایات داعش خون ما را به جوش آورده است و به این وسیله تنفر و انزجار خود را اعلام می‌کنیم.

در ادامه این جلسه محمدرضا باهنر نایب‌رئیس دوم مجلس در پاسخ به تذکر عثمانی گفت: اگرچه تذکر آقای عثمانی موقعیت قانونی نداشت ولی به جا بود و از تذکر ایشان تشکر می‌کنیم.

وی افزود: برخی برادران اهل تسنن اعلام کرده‌اند از آنجایی که آقای عثمانی نام شاخه‌ای از اهل تسنن را برد باید بگوییم بین اهل تسنن اختلافی وجود ندارد.

باهنر تأکید کرد: اگر مرزهای جغرافیایی یا ارزشی ما توسط گروه تکفیری و سفاک داعش مورد تهدید قرار گیرد، برادران اهل تسنن در صف مقدم جبهه همگام با برادران اهل تشیع حضور خواهند داشت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها