امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117357
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اهر، فرزین حق‌پرست ششمین جشنواره استانی ورنی شهرستان اهر اظهار کرد: همچنان که در صنایع‌دستی و سایر

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اهر، فرزین حق‌پرست ششمین جشنواره استانی ورنی شهرستان اهر اظهار کرد: همچنان که در صنایع‌دستی و سایر حوزه‌ها، شهرهای مختلف دارای برند اختصاصی در محصولات مختلف هستند باید تلاش کنیم ورنی که تولید انحصاری و اختصاصی زنان و دختران عشایر زحمتکش و تلاشگر است به نام منطقه و شهرستان ثبت شود.

وی گفت: هم اکنون بالغ بر 3 هزار و 100 نفر از هنرمندان صنایع دستی استان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند که از این تعداد بالغ بر یک هزار نفر از بیمه‌شدگان را ورنی بافان تشکیل می‌دهند که امید است با همکاری معاونت صنایع دستی و هنرمندان این صنعت بتوانیم برای رفاه قشر زحمتکش ورنی‌باف گام‌های عملی برداریم.

دبیر کارگروه میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان‌شرقی تأکید کرد: در یک سال گذشته برای تولیدکنندگان ورنی بالغ بر 12 میلیارد ریال تسهیلات بانکی پرداخت شده است که امیدواریم با اختصاص اعتبارات بیشتر بتوانیم در تأمین نقدینگی و سرمایه در گردش ورنی‌بافان عزیز قدم‌های اساسی برداریم.

وی بافت ورنی را یک هنر منحصر به‌فرد زنان و دختران عشایری برشمرد که تخیلات ذهنی خود را بر روی ورنی‌های تولیدی ثبت می‌کنند.

این مقام مسئول برگزاری ششمین جشنواره استانی ورنی را گامی اساسی و عملی برای معرفی توانمندی‌های صنایع دستی به خصوص ورنی منطقه ارسباران و شهرستان اهر ذکر کرد و افزود: امیدواریم با تداوم این جشنواره‌ها بتوانیم محصول ورنی را با بازاریابی مناسب، افزایش کیفی به جایگاه اصلی خود برسانیم.
انتهای پیام/60002/ع30/پ3003
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها