امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۰۷:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117360
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم نمادین جشن عاطفه‌ها امروز در دبیرستان دخترانه دوره اول خواجه‌ عبدالله انصاری

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم نمادین جشن عاطفه‌ها امروز در دبیرستان دخترانه دوره اول خواجه‌ عبدالله انصاری منطقه 4 تهران برگزار شد.

در این مراسم از کتاب «شکوفه‌های مهر» که در خصوص فرهنگ حمایت و احسان است و با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان دانش‌آموزی وزارت آموزش و پرورش تدوین شده است، رونمایی شد.

امروز جشن عاطفه‌ها با نواختن نوای معنوی نقاره‌خانی حرم مطهر امام رضا(ع) آغاز شد و مسئولین آموزش و پرورش و کمیته امداد به صورت نمادین، کمک‌های خود را به داخل صندوق انداختند.

همچنین در حاشیه این مراسم، بازارچه خیریه غدیر به همت دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه دوره اول خواجه‌عبدالله انصاری با ارائه محصولات و مواد غذایی، برپا شده بود و گروه نمایشی تلویزیونی خاله شادونه در بین مراسم به اجرای نمایش‌های زنده می‌پرداختند.

حسین انواری سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) در سخنانی اظهار داشت: در جشن عاطفه‌ها تمرین می‌کنیم تا چگونه همدیگر را دوست داشته باشیم.

وی ادامه داد: وقتی فرزند به دنیا می‌آید باید دگردوستی را یاد بگیرد البته آدم‌هایی در دنیا هستند که قتل‌عام کرده و دیگران را می‌کشند که اینها هنوز بالغ نشده‌اند و رشد نکرده‌اند.

انواری با بیان اهمیت کمک کردن به هم‌نوعان، افزود: کسانی که در این جشن مشارکت می‌کنند هم آموزش می‌بینند و هم امتحان و آزمایش می‌شوند و در مسائل اجتماعی نیز باید ما بتوانیم در صحنه عملیاتی، امتحان دهیم و می‌خواهیم در این روز عزیز با این نگاه، شما کمک به دیگران در مدرسه را یاد بگیرید.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) یادآور شد: کمک به دیگران، همراهی و دستگیری، عبادت است و خداوند آن را دوست دارد و یکی از راه‌های نزدیک شدن به خداوند این است که در صحنه زندگی، تبادل عاطفه و دوست داشتن را داشته باشیم.

وی با تأکید بر این نکته که خداوند بر احترام به پدر و مادر و معلم تأکید فراوان کرده است، گفت: باید یاد بگیریم به پدر و مادر و معلم خود احترام بگذاریم و حق لجبازی و اهانت را نداریم و امروز در 16 مهر جشن عاطفه‌ها، برای بیستمین سالی است که برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها