امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117362
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس آگاهی ناجا در نشست خبری پلیس آگاهی با تبریک هفته ناجا ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس آگاهی ناجا در نشست خبری پلیس آگاهی با تبریک هفته ناجا اظهار داشت: مجموعه جرایم جنایی جزء مجموعه‌هایی است که شاید کم‌تحرک‌تر و درصد عملیات کمتری داشته باشد اما از لحاظ محتوایی پراهمیت‌تر است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا با تشکر از پرسنل مجموعه پلیس آگاهی که باعث توفیق خوب آگاهی در عملیات‌های خود شده، بیان داشت: در سال 92 سال اوج سرقت را داشتیم؛ یعنی از سال 88 به بعد بین تشکیلات و افزایش وقوعات یک فاصله افتاد و وقوعات به صورت تصاعدی بالا رفت و اوج این اختلاف به سال 92 کشیده شد.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در ابتدای 92 در مقایسه با سال 91 غیرصعودی در وقوعات به خصوص سرقت را داشته‌ایم که بالغ بر 30 درصد می‌شد.

وی ادامه داد: در شش ماهه اول 92 نسبت به مشابه در سال 91، 33 درصد افزایش وقوع داشتیم.

سردار مقیمی با اشاره به تشکل قرارگاه سرقت در سال 93 اظهار داشت: در این قرارگاه پلیس پیشگیری، پلیس آگاهی، پلیس اطلاعات و امنیت و سایر رده‌های ناجا عضویت پیدا کردند و خود قرارگاه در مجموعه فرماندهی تشکیل شد؛ همچنین در استان‌ها نیز قرارگاه سرقت به وجود آمد تا اینکه توانستیم در 6 ماهه اول امسال جرم سرقت را کنترل کنیم.

وی گفت:‌ در مجموع جرائم در 6 ماهه اول نسبت به مدت مشابه در مورد پرونده وقوع 4 درصد افزایش داشتیم و کشفیات ما نیز 13 درصد افزایش داشته است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: امسال ما مدیریت جرم را مد نظر قرار دادیم نه مدیریت بر جرم.

وی با اشاره به 14 استان مورد هدف که بیش از 75 درصد از وقوعات در آنها اتفاق می‌افتد، گفت: در 9 استان اولویت اول جرائم سرقت خرد و سرقت لوازم خودرو است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا افزود: این استان‌ها اکثرا کلانشهرها هستند که مرکز استان بیشتر مد نظر است و از آن جمله تهران بزرگ است که بیشترین جرایم در آن به وقع می‌پیوندند؛ مشهد در خراسان رضوی، شیراز در استان فارس در رده‌های بعدی جای دارند.

وی به سرقت منزل پرداخت و گفت: سرقت منزل یک سرقت پراهمیت است و ما در 6 ماهه اول امسال افزایش 24 درصدی را شاهد بوده‌ایم و 1.2 درصد افزایش وقوع داشته‌ایم.

رئیس پلیس آگاهی ناجا با بیان این مطلب که ایده‌آل پلیس آگاهی صفر کردن جرایم است نه به حداقل رساندن آن، گفت: ایده‌ال کنترل جرایم و ثابت ماندن وقوع نیست؛ در 6 ماهه امسال ما توانسته‌ایم افزایش رشد وقوع سرقت را کنترل کنیم.

سردار مقیمی تصریح کرد: کنترل مجرمین و تمرکز بر مجرمین سابقه‌دار همچنین پیجویی پرونده‌های معوقه و مقابله با جرایم بانکی و زنجیره‌ای در مهار رشد وقوع سرقت در کشور تأثیرگذار بوده است.
ادامه دارد...
  انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها