امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117363
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
بهنام افتخاریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه سلیقه و نیازهای مسافران باید امکان‌سنجی شود، اظهار کرد: باید نیازهای ...

بهنام افتخاریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه سلیقه و نیازهای مسافران باید امکان‌سنجی شود، اظهار کرد: باید نیازهای گردشگرانی که به استان وارد می‌شوند بررسی شده و امکانات از جمله محل اقامت، رستوران، اماکن تفریحی و... با توجه به سلیقه و قدرت مالی این افراد تعبیه شود.

وی با اشاره به اینکه باید یک برنامه منظم برای جذب توریست در استان همدان تدوین شود، افزود: در دنیا مدیریت رویدادها در جذب گردشگر نقش تعیین‌کننده‌ای دارد و باید این نکته در برنا‌مه‌ریزی بخش خصوصی و دولتی برای جذب توریست در استان مد نظر قرار گیرد.

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری همدان با بیان تجربه‌ای از زبان یک گردشگر ژاپنی در همدان که 40 کشور جهان را از نزدیک دیده بود، تصریح کرد: وقتی این شهروند ژاپنی پس از بازدید از همدان مطرح کرد که پس از شهر پاریس، همدان زیباترین شهری است که دیده است.

وی ادامه داد: این نقل قول نشان‌ از ظرفیت بالای استان همدان دارد که باید برای به فعلیت رساندن آن برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد.

افتخاریان با تأکید بر اینکه همدان حداقل امکانات لازم را برای جذب توریست خارجی دارد، خاطرنشان کرد: بسیاری از توریست‌ها، برای آشنایی با فرهنگ مردم سفر کرده و همدان را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند بنابراین برای نشان دادن قابلیت‌های همدان باید تبلیغات گسترده‌تری انجام شود.

وی درباره اهمیت جذب توریست داخلی گفت: می‌توان با ساماندهی فضاهای داخلی و باستانی و تبلیغ تنوع جاذبه‌های دیدنی استان، این میزان ورودی را مدیریت کرده و ضمن سنجش نیازهای آن‌ها، بر میزان تکرار سفر این افراد و جذب گردشگران جدید افزود.

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان همدان با تأکید بر اینکه شرایط جذب گردشگر و رونق صنعت توریست در همدان مطلوب است، ادامه داد: به منظور بهره‌برداری از این شرایط باید طرح جامع علمی برای توسعه همدان و شناسایی ظرفیت‌ها را تدوین کرده و آن را به مرحله عمل رساند.

وی تقویت جذب گردشگر را در گرو آموزش اقشار مختلف جامعه دانست و افزود: استفاده از نیروهای تخصصی در هتل‌ها و اماکن اقامتی نیز ضروری بوده که در نهایت هدفمندی تبلیغات این پازل را تکمیل کرده و پایه‌های رونق صنعت گردشگری در استان را استوار می‌کند.

انتهای پیام/89033/صا30/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار