امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۶:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117367
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به فرارسیدن روز جهانی کودک، اظهار داشت: سازمان بهزیستی کشور از معدود ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به فرارسیدن روز جهانی کودک، اظهار داشت: سازمان بهزیستی کشور از معدود دستگاه‌هایی است که در حوزه کودک به طور تخصصی و ویژه کار می‌کند.

وی با اشاره به برنامه‌های سازمان بهزیستی کشور در دهه ولایت ( از عید قربان تا عید غدیر)، ‌گفت:‌ در این دهه برنامه‌های متعددی در حوزه‌های مختلف از سوی سازمان اجرا می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه به اقدامات انحام شده از سوی این سازمان در حوزه نوسازی سازمانی اشاره کرد و گفت:‌ پس از 33 سال برای نخستین بار فاز نوسازی در بخش‌های مختلف سازمان آغاز شد که در این بخش سازمان توجه ویژه‌ای را به موضوع هنر داشته است.

هاشمی با بیان اینکه سازمان بهزیستی هم اکنون در یک سازمان حمایتی صفر به یک سازمان تخصصی و هدفمند تبدیل شده است، بیان داشت: هنر از سازمان بهزیستی می‌تواند در ارائه خدمات و موضوع پیشگیری موثر باشد چرا که پیشگیری با هنر عجین شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه به فعالیت‌های این سازمان در سه حوزه معلولان، زنان سرپرست خانوار و ایتام اشاره کرد و گفت: در این راستا هنر می‌تواند موثر باشد و باعث تحرک سازمانی بشود.

هاشمی ادامه داد: سازمان بهزیستی کشور علاوه بر برنامه‌ریزی برای جامعه هدف خود در حوزه پیشگیری برنامه‌های متعددی را نیر در حوزه طب پیشگیری و سطح یک پیشگیری برای جامعه در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه در اسفند ماه سال گذشته خانه فرهنگ و هنر سازمان افتتاح به بهره‌برداری رسید، گفت: این محل با هدف تردد شهروندان و ارائه تجربیات آن‌ها به جامعه هدف بهزیستی شکل گرفته است و در این مدت کوتاه در این مجموعه اقدامات خوبی انجام شده است.

وی به برگزاری گالری تخصصی نوشتارهای قرآنی در خانه فرهنگ و هنر بهزیستی اشاره کرد و گفت:‌ علاوه بر این نخستین گالری عکس کودکان غزه در این مجموعه برگزار شده است.

هاشمی خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت هنر در سازمان بهزیستی و جامع هدف آن به همین دلیل سازمان بهزیستی کشور اقدام به برگزاری تئاتر خیابانی و شورایی خواهد کرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، گفت: از مرداد ماه فراخوان دریافت آثار نخستین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی با عنوان طلوع امید انجام شد که با توجه به استقبال هنرمندان این زمان به 31 شهریور ماه تمدید شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، ادامه داد: نخستین جشنواره تئاتر خیابانی بهزیستی با عنوان طلوع امید از 19 تا 24 مهر ماه برگزار خواهد شد.

هاشمی در خصوص محورهای در نظر گرفته شده در جشنواره تئاتر خیابان بهزیستی، گفت: کودکان و کار، معضل بزرگ اعتیاد، تکدی‌گری و تقابل با سلامت اجتماعی، مشکل جهانی ایدز، معلولان اجتماعی و زندگی، زنان جامعه سالمندان و بهزیستی ... از جمله محورهای در نظر گرفته شده برای این جشنواره هستند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه 174 اثر خیابانی و 18 اثر شورایی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، گفت: 28 استان متقاضی این جشنواره بودند که پس از بازبینی، 9 استان در برگزاری این جشنواره مشارکت خواهند داشت.

هاشمی با اشاره به اینکه استان‌های کردستان، همدان، البرز، تهران، کرمانشاه،‌ یزد، خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان غربی در برگزاری این جشنواره مشارکت خواهند داشت، گفت: 22  اثر به این جشنواره راه پیدا کرده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، گفت: جشنواره سراسر تئاتر خیابانی سازمان بهزیستی با عنوان طلوع امید در 23 نقطه از تهران برگزار خواهد شد که از آن جمله می‌توان به 5 نقطه در نظر گرفته از سوی سازمان از جمله شیرخوارگاه آمنه شیرخوارگاه حضرت رقیه (س) مرکز فرهنگی خواجوی کرمانی مرکز بعثت و مرکز شهید قدوسی اشاره کرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان گفت: طبق هماهنگی انجام شده با دبیرخانه فرهنگی فجر قرار است دو اثر برگزیده تئاتر خیابانی به جشنواره تئاتر فجر راه پیدا کند ضمن اینکه 30 میلیون تومان نیز برای برگزیده‌گان این جشنواره در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها