امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۱۹:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117378
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، در این مراسم که صبح امروز در سازمان بازرسی کل کشور برگزار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، در این مراسم که صبح امروز در سازمان بازرسی کل کشور برگزار شد، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی، دادستان کل کشور در سخنانی با دشوار خواندن شنیدن خبر درگذشت مرحوم خبره گفت: برای همکاران و کسانی که آقای خبره را می شناختند سخت است در مقابل بدن بی جان وی که همراه روزهای سخت انقلاب و نظام بود، بایستیم.

رئیس اسبق سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: هنگامی که آقای سراج مرا از خبر درگذشت آقای خبره مطلع کردند، برای چند لحظه خاطرات مشترک خود با این مرحوم را مرور کردم و به یاد سال 73 افتادم که با وی تماس گرفته بودم تا از ایشان برای همکاری در سازمان بازرسی دعوت به عمل بیاورم. آقای خبره به محض آنکه دانست بنده به همکاری ایشان نیاز دارم بدون چون و چرا و سوالی اعلام آمادگی کرد.

وی با اشاره به ویژگی های برجسته مرحوم خبره گفت: همه کسانی که اینجا جمع شده اند به سلامت، صلابت و تعهد آقای خبره شهادت می دهند.

رئیسی نقش مرحوم خبره در تحول سازمان بازرسی در دوره جدید را ممتاز خواند و گفت: زمانی که بسیاری از دوستان و همکاران ناباورانه درباره برنامه‌ریزی‌های سازمان بازرسی برخورد می کردند، مرحوم خبره به انجام امور سازمان به بهترین نحو ممکن امید داشت.

وی قائم مقام سازمان بازرسی را قاضی عادل، آشنا به مسایل سیاسی و اجتماعی، آشنا به لایه های مسایل و مشکلات کشور معرفی کرد و گفت: هنگامی که ماموریت بنده در سازمان بازرسی کل کشور به اتمام رسید و این سازمان را ترک کردم، آقای خبره نهایت همکاری را با روسای بعدی سازمان یعنی آقایان نیازی، پورمحمدی و اکنون جناب آقای سراج داشتند. وی برای رضای خدای خود کار می کرد. از این رو عین همکاری با من را با مدیران بعدی سازمان داشت.

دادستان کل کشور تاکید کرد: تردید ندارم قلم و گزارش های مرحوم خبره باقی می ماند. اظهارنظرها و اعلام مواضع ایشان در خصوص نظارت بر دستگاه ها و حسن اجرای قوانین و عدالت باقی و ماندگار است. همه کسانی که ایشان را می شناختند معتقد بودند نظر وی مبتنی بر قانون، توام با عدالت و همراه با دلسوزی است. ما بر دلسوزی ایشان برای انقلاب، نظام و ملت شهادت می دهیم.

پیکر مطهر مرحوم ولی الله خبره در پایان پس از اقامه نماز توسط حجت‌الاسلام کریمی رئیس دیوان عالی کشور از درب سازمان بازرسی کل کشور به سمت قطعه 66 بهشت زهرا(س) تشییع شد.

در این مراسم ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی دادستان کل کشور، حجت الاسلام کریمی رئیس دیوان عالی کشور، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، حجت الاسلام محمد نیازی رئیس اسبق سازمان بازرسی کل کشور، حسن رحیمی مدیرکل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه، امیری اصفهانی قائم مقام معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها، سردار انصاری قائم‌مقام بنیاد شهید، نمایندگان مجلس، مسئولین عالی نظامی و انتظامی، مدیران و کارمندان قوه قضائیه و سازمان بازرسی کل کشور و خانواده مرحوم خبره حضور داشتند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها