امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117380
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، در مراسم اختتامیه ششمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران که صبح امروز در تالار وحدت برگزار شد، بیانیه محمدباقر ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، در مراسم اختتامیه ششمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران که صبح امروز در تالار وحدت برگزار شد، بیانیه محمدباقر قالیباف، شهردار تهران خطاب به این سمپوزیوم قرائت شد.

در متن این بیانیه آمده است: سرزمین کهن ایران در طول حیات خویش همواره بستری برای ظهور و بروز جلوه های متعالی هنر بوده است. هنرمندان این مرز و بوم با بهره گیری از آموزه های دینی و سلوک معنوی به خلق آثار گرانسنگی دست یازیده اند و آثار زیبای هنر خویش را به جامعه بشری تقدیم داشته اند.

انسان امروز در بافت مدرن شهری دچار حیرت و گم گشتگی است و به دنبال گمشده خویش که همانا وجود ناب و متعالی انسانی است، می‌گردد و رسالت سترگ هنرمندان، ایجاد چنین بسترهایی برای رسیدن انسان تشنه امروز به سرچشمه های معنویت است.

شهروند امروز در میان انبوه ماشین، دود، آهن و بتن در ازدحام پراغتشاش جمعیت و در میان قوانین و علائم مختلف، دچار بهت و سرگردانی است. زندگی بشر آکنده از تنش، اضطراب و فشارهای روانی است و به راستی یکی از راه های کاستن از این فشارها، بهره جستن از ساحت ارجمند هنر و آراستن فضاها، مناظر و اجزای تشکیل دهنده شهر است و در این میان، هنرهای تجسمی به واقع می توانند مددرسان مدیریت شهری برای دستیابی به این مهم باشند.

در این بیانیه آمده است: ششمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه‌سازی تهران فرصتی را فراهم آورده است تا هنرمندان گرانقدری از سراسر دنیا گرد هم آیند و با آفرینش آثار خلاقانه، جلوه‌هایی زیبا بر سیما و منظر شهر تهران بیفزایند.

ششمین سمپوزیوم بین المللی تهران بهانه مغتنمی است که امکان هم اندیشی، تبادل تجربه و انتقال دانش برای ساختن شهری انسانی، متعالی و زیبا را در سایه گفت‌وگو، تفاهم و صلح فراهم آورده است. این مجال را غنیمت شمرده و امیدوارم که این سمپوزیوم بتواند در راستای اهداف هجده‌گانه فرهنگی شهرداری تهران با ایجاد شرایط مطلوب برای تجسم بخشی ایده‌های خلاقانه با تاکید بر علم، هنر و معنویت دست یابد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها