امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117381
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز، رمضان امینی بعد از ظهر امروز در سی و دومین نشست معاونان اجرایی و خدمات شهری کلان‌شهرهای کشور ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز، رمضان امینی بعد از ظهر امروز در سی و دومین نشست معاونان اجرایی و خدمات شهری کلان‌شهرهای کشور اظهار داشت: مطابق با بند 20 ماده 55 قانون شهرداری‌ها، شهرداری مکلف است از ایجاد و تأسیس اماکنی که به نحوی از انحاء موجب بروز مزاحمت برای ساکنین شوند یا مخالف اصول بهداشت در شهرها باشند، جلوگیری کند.

وی افزود: به طور کلی تمام مشاغل و کسب‌هائی که ایجاد مزاحمت و سروصدا کنند یا تولید دود و عفونت داشته و باعث تجمع حشرات و جانوران شوند باید تعطیل یا به خارج از شهر منتقل شوند.

امینی ادامه داد: مشکلات زیست‌محیطی مطب پزشکان در خیابان زند شیراز، پراکنده بودن آن‌ها، تولید پسماندهای عفونی و مسائل ترافیکی که برای شهر ایجاد کرده‌اند از مصادیق همین قانون است.

وی اضافه کرد: از سویی عدم پرداخت حق‌وحقوق شهرداری در اینجا واضح است و در حالی که شهر باید با عوارض مردم ساخته شود تعداد بسیاری از آن فرار می‌کنند و لازم است که این موارد و قوانین مرتبط با آن مورد بازنگری جدی قرار گیرد.

معاون شهردار شیراز تصریح کرد: توقف در ارائه خدمات شعری، حیات و زندگی شهری را به مخاطره می‌اندازد و عدم توجه به این حوزه و معضلات کلان‌شهرها، آسیب‌های جدی در پی خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: از نمونه این مشکلات می‌توان به مهاجرت گسترده به شهرها اشاره کرد که بسیاری از مشکلات سازمان‌ها و دستگاه‌های دیگر نیز در این حوزه بر گردن شهرداری خواهد افتاد.

امینی بیان کرد: نیروهای خدمات شهری خادمان بی‌منتی هستند که سربازان عرصه خدمات‌رسانی و پیشقراولان خدمات شهری هستند و با وجود تلاش‌هایی که می‌شود برخی مسائل و مشکلات خودنمایی می‌کند و اگر امروز به آنها توجه نشود فردا دیر است.

به گفته وی، با توجه به خشکسالی‌های چند سال اخیر شهرها با مشکل آب شرب مواجه هستند و در عین حال مشکل فضای سبز نیز جدی است.

پساب تصفیه‌خانه‌های فاضلاب، پایدارترین منبع آبی فضای سبز شهری

امینی ابراز داشت: در حوزه آب شاید تنها منبع پایدار برای فضای سبز شهرها پساب تصفیه‌خانه‌های فاضلاب است که حفر چاه با توجه به کاهش ذخایر منابع زیرزمینی دیگر توجیه ندارد.

معاون شهردار شیراز در ادامه عنوان کرد: اجرای فاضلاب در شهرها یک فرصت و در عین حال تهدید است، فرصت از این جهت که مشکل فضای سبز شهری را حل می‌کند و تهدید از این رو که درختان کهن که در پیاده‌روها، میدان‌ها و پارک‌ها که تا دیروز از چاه‌های جذبی تغذیه می‌شدند با احداث شبکه و کانال فاضلاب با مشکل مواجه می‌شوند.

سازمان‌های وابسته به شهرداری از مالیات معاف شوند

وی متذکر شد: سازمان‌های وابسته به شهرداری سازمان خدمات‌رسان هستند و درآمدی ندارند.

امینی افزود: در حال حاضر بر این سازمان مالیات وضع می‌شود و بخش زیادی از عوارضی که مردم می‌پردازند و باید در شهر هزینه شود از شهرداری‌ها گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: تقاضای ما این است که سازمان‌های خدمات‌رسان مانند مدیریت پسماند، آتش‌نشانی و ... از مالیات به طور کامل معاف شوند.

امینی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: دکل‌های مخابراتی و ارتباطی در شهرها روز به روز در حال افزایش هستند و باید ساماندهی شده و برای استفاده چند منظوره تجمیع شوند.

کمک دولت به هوشمند‌سازی مصرف انرژی در شهر، سرمایه‌گذاری است

معاون اجرایی و خدمات شهری شهردار شیراز سپس گفت: در حوزه بهینه‌سازی و هوشمندسازی برای استفاده از انرژی‌های نو دولت باید به شهرداری کمک کند تا هزینه‌های سربار ملی کاهش یابد و این کمک دولت مانند نوعی سرمایه‌گذاری و مصداق اقتصاد مقاومتی است.

امینی بیان کرد: بخش بزرگی از هزینه‌های شهرداری در حوزه خدمات شهری به روشنایی پارک‌ها و معابر بازمی‌گردد و در بسیاری معابر روشنایی کافی نیست که افزایش آسیب‌ها و جرائم را در پی دارد.

لزوم ایجاد ساز و کاری هماهنگ برای حفاری‌های شهری دیگر موردی بود که امینی به آن اشاره کرد و افزود: برای انتقال مشاغل مزاحم، گاه قانون نظام صنفی جدید مانع کار است و از سویی هر جا شهرداری برای اجرای قانون و دفاع از حق شهروندان ورود می‌کند می‌گویند افراد بیکار می‌شوند.

دیوارنویسی‌ها و مشکل منازل فرسوده دیگر مواردی بود که امینی در این جلسه به آن اشاره کرد و خواستار هم‌اندیشی معاونان اجرایی کلان‌شهرها برای حل آن شد.
انتهای پیام/2448/س40/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها