امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
۰۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117386
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، این طرح تحقیقاتی با پاسخگویی به چند پرسش مرتبط  با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، این طرح تحقیقاتی با پاسخگویی به چند پرسش مرتبط  با باستان شناسی هخامنشی و پس از هخامنشی فارس به ویژه برای بازسازی بافت ابتدایی مرکز هخامنشی با شکوه تخت جمشید آغاز شده است.

این طرح براساس امضای تفاهم نامه بین پژوهشگاه میراث فرهنگی و دانشگاه بولونیا ایتالیا و به سرپرستی علیرضا عسکری چاوردی از ایران و پی یر فرانچسکو کالیری از ایتالیا اجرا می شود.

در اجرای این طرح که 40 روز به طول می انجامد کارشناسان پژوهشکده باستان شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی، میراث فرهنگی فارس و بنیاد پژوهشی پارسه  پاسارگاد مشارکت دارند.

یادداشت تفاهم مربوط به عملیات باستان شناسی شهر پارسه را چند روز پیش سید محمد بهشتی رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و آنجلو پمپیلیو رییس گروه میراث فرهنگی دانشگاه بلونیا امضا کردند.

در فصل گذشته عملیات باستان شناسی در این منطقه چند اثر تاریخی و 3 بنا از جمله بنای دارای آجرهای لعاب دار با تصاویری از اسطوره های ایران که قابل مقایسه با بین النهرین و شوش است، کشف شد.

تعداد بناهای کشف شده در شهر پارسه تخت جمشید تا کنون به عدد 20 رسیده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها