امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117392
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اولین جلسه هم اندیشی برای تدوین بودجه پیشنهادی سال 94 در راستای سیاست‌های ابلاغی ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اولین جلسه هم اندیشی برای تدوین بودجه پیشنهادی سال 94 در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص تحول اداری مبتنی بر اقتصاد مقاومتی، راهبردها و اهداف دولت یازدهم برگزار شد.

علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در این جلسه به ساماندهی منابع انسانی، توسعه مشارکت‌های مردمی، ارتقای مدیریت آموزشگاهی، بودجه‌ریزی عملیاتی و اصل تمرکز زدایی و تفویض اختیار اشاره کرد و اظهار داشت: اصلی‌ترین راهبردها و اصول مطرح شده، بحث ارتقای کیفیت آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اصول و سیاست‌های اصل بخشنامه بودجه سال 94 تصریح کرد: کیفیت بخشی اعتبارات آموزشی و پرورشی، اجرای برنامه‌های عملیاتی در راستای تقویت بودجه توسط هر یک از حوزه ها مطابق با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی لازم و ضروری است.

وی با مهم برشمردن جلسات و نشست‌های تخصصی دستگاه‌های مرتبط، بهره‌گیری از دیدگاه‌ها و پیشنهادهای کارساز معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی را مفید و سازنده دانست.

فانی با تأکید بر بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اردیبهشت ماه جمعی از فرهنگیان مبنی بر بهره‌گیری کامل از سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری در نظام بودجه ریزی آموزش و پرورش گفت: تلاش بر این است تا همه برنامه‌های عملیاتی سال آینده همسو با منویات رهبر معظم انقلاب صورت گیرد.

وزیر آموزش و پرورش با اعلام آمادگی در زمینه حضور در جلسات و نشست‌های تخصصی مربوط به بودجه 94 ابراز امیدواری کرد: معاونان، مدیران و کارشناسان حوزه ستادی در راستای اسناد بالادستی و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری علاوه بر فراهم کردن زمینه‌های لازم برای تنظیم بودجه سال آتی این وزارتخانه ، ارتقاء و کیفیت امور آموزشی، پرورشی و معیشت فرهنگیان را بیش از گذشته مهیا سازند.

وی یادآور شد: افزایش انگیزه، ارتقای بهره وری، کارایی و اثر بخشی اهداف و سیاست‌های این وزارتخانه نیازمند تلاش و همت جدی است.

سید محمد بطحایی، معاون توسعه و مدیریت پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش نیز در این مراسم اعلام کرد: مدیریت بهینه منابع و هزینه‌ها از اولویت‌های بودجه سال آتی وزارت آموزش و پرورش است.

وی اظهار داشت: نگاه عمیق به برنامه‌ریزی‌های منابع مالی دولت، توجه به مدیریت بهینه منابع و هزینه‌ها، همچنین فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود در آموزش و پرورش، بهبود وضع منابع درآمدی مصرح در قوانین این نهاد را به همراه دارد.

بطحایی استفاده از توان و ظرفیت بخش‌های غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی برای توسعه و تسهیل امور اجرایی آموزش و پرورش را سازنده دانست.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها