امروز : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 23
۰۸:۳۵
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117404
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، نشست شورای هماهنگی اصلاحات اداری در دادستانی کل افغانستان امروز در کاخ ریاست جمهوری

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، نشست شورای هماهنگی اصلاحات اداری در دادستانی کل افغانستان امروز در کاخ ریاست جمهوری افغانستان تحت ریاست «اشرف‎غنی احمدزی» رئیس جمهور این کشور برگزار شد.

در این نشست،علاوه بر رئیس جمهور، اساتید دانشگاه‎ها، اعضای اتاق‎های تجارت و صنایع، حقوق‎دانان، وکلای مدافع، صنعت‌کاران، اعضای سازمان جهانی زن و اعضای اداره حقوق بشر در افغانستان حضور داشتند.

اشرف‎غنی احمدزی در این نشست، با تاکید بر ضرورت عدالت قضایی گفت: دادستانی کل افغانستان باید بر اساس قانون عادلانه و قانونمند شود.

احمدزی افزود: زمینه باور و اعتماد تمام ملت افغانستان به دادستانی کل این کشور ایجاده شده و از این نهاد دولتی باید حمایت شود، زیرا دادستانی به وجود آورنده عدالت کیفری در یک کشور است.

وی تأکید کرد که در برابر قانون، تمام افراد جامعه از حقوق و تکالیف یکسانی برخوردار هستند و دادستانی کل باید با تمام افراد به صورت یکسان برخورد کند.

رئیس جمهور افغانستان در این نشست، با تاکید بر لزوم قانونمندی بخش خصوصی نیز گفت: تغییرات بنیادین فرهنگی در نهاد دادستانی کل افغانستان، زمینه را برای کاهش فساد اداری مهیا خواهد کرد.

این نشست در حالی برگزار شد که رئیس جمهور افغانستان در نخستین سخنرانی خود پس از انجام مراسم تحلیف، اعلام کرد، در دادستانی کل این کشور تغییرات بنیادین ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها