امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117406
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، نیروهای امنیتی مکزیک یک کارخانه تولید اسلحه با قطعات آمریکایی را در شهر «گوادالاخارا» در ایالت ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، نیروهای امنیتی مکزیک یک کارخانه تولید اسلحه با قطعات آمریکایی را در شهر «گوادالاخارا» در ایالت خالیسکو (واقع در غرب مکزیک) کشف کردند.

روزنامه دیجیتال مکزیک در این خصوص نوشت: اسلحه‌های تولیدی در این کارخانه برای فروش به قاچاقچیان مواد مخدر تولید شده است.

«لوئیس کارلوس ناخرا» دادستان ایالت «خالیسکو» گزارش داد که قطعات این اسلحه‌ها از ایالات متحده آمریکا فرستاده شده است.

نیروهای امنیتی مکزیک پس از بازداشت 4 مرد مسلح در این منطقه و کشف و ضبط اسلحه‌ها و لوازم جانبی آن‌ها این کارخانه را کشف کردند.

با توجه به تحقیقات اولیه نیروهای امنیتی مکزیک، این اسلحه‌ها به ایالت «میچوآکان» (هم مرز با «خالیسکو» از شمال غرب مکزیک) که باندهای قاچاق مواد مخدر در آنجا حضور داشتند، ارسال شده است.

ارتش مکزیک اعلام کرد که این دادستان ایالت «خالیسکو» برای حل این مشکل با سازمان‌های خارجی در حال مشارکت و همکاری است؛ زیرا وی معتقد است که ساخت و توسعه این اسلحه‌ها دامی از سوی ایالات متحده بوده و آن‌ها با قطعات آمریکایی ساخته می‌شوند.

بخشی از سواحل اقیانوس آرام در «خالیسکو» به عنوان یکی از گذرگاه‌های مرزی برای قاچاق مواد مخدر به ایالات متحده آمریکا در نظر گرفته شده و این ایالت یکی از ایالت‌های مکزیک با بیش‌ترین میزان قاچاق مواد مخدر می باشد.

قاچاق اسلحه از جمله مهمترین مشکلات موجود و بحث برانگیز در روابط بین مکزیک و آمریکا محسوب می‌شود؛ این مسئله یکی از دلایل اصلی ایجاد ناامنی در مرزها و قاچاق مواد مخدر نیز به شمار می‌رود.

با توجه به اظهارات کارشناسان امنیتی و متخصص در امور قاچاق اسلحه در مکزیک مسئولان این 2 کشور در رابطه با مبارزه با این بحران که یکی از نگرانی‌های مهم هر 2 دولت نیز به شمار می‌رود تا‌کنون شاهد موفقیت‌های خوب و سازنده‌ای نبوده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها