امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117428
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ژرژ بارتو شاویر» وزیر مشاور در امور فرهنگی پرتغال که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است امروز ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ژرژ بارتو شاویر» وزیر مشاور در امور فرهنگی پرتغال که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است امروز -چهارشنبه- با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف در این دیدار عنوان کرد: زمینه‌های زیادی برای همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و پرتغال وجود دارد و دو کشور می‌توانند ظرفیت‌های موجود را فعال سازند.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: همکاری‌های کوتاه مدت بین طرفین زمینه را برای همکاری‌های درازمدت و استراتژیک فراهم می‌سازد.

ظریف از پیشنهادات طرف پرتغالی برای گسترش مناسبات دو کشور در حوزه‌های گردشگری، فیلم، هنر و همکاری‌های پارلمانی استقبال کرد.

ژرژ بارتو شاویر وزیر مشاور در امور فرهنگی پرتغال نیز در این دیدار بر گسترش روابط دو کشور در همه زمینه‌ها از جمله همکاری‌های سیاسی و فرهنگی تاکید کرد.

وزیر مشاور در امور فرهنگی پرتغال افزود: دو کشور می‌توانند در زمینه توریسم همکاری‌های بهتری داشته باشند.

وی همچنین بر ایجاد گروه‌های دوستی پارلمانی بین دو کشور، همکاری بین موزه‌ها و کتابخانه‌های ملی دو کشور و مشارکت متقابل در جشنواره‌های فیلم از سوی دو کشور تاکید کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها