امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117433
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، قطعی شبکه اینترنت در استان «سغد» در شمال تاجیکستان که از 3 روز پیش مردم ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، قطعی شبکه اینترنت در استان «سغد» در شمال تاجیکستان که از 3 روز پیش مردم این منطقه را با مشکلاتی رو به رو کرده و تا 3 روز دیگر ادامه دارد.

به  گزارش سایت آسیا پلوس، در حالی که شبکه اینترنت از پنجم اکتبر (چهاردهم مهرماه) در استان سغد به طور کامل قطع  شده شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی اعلام کردند، فعالیت این شبکه از یازدهم اکتبر از سر گرفته می‌شود.

همچنین مسئول یکی از این شرکت‌ها گفته‌ است: اینترنت در این منطقه به دستور خدمات دولتی مخابرات و ارتباطات وابسته به نهاد ریاست جمهوری تاجیکستان قطع  شده است.

این در حالیست که رئیس خدمات دولتی مخابرات و ارتباطات تاجیکستان به خبرگزاری روسی تاس گفته است: بسته شدن سایت‌های اینترنتی در این کشور هیچ ربطی به این نهاد ندارد و خدمات دولتی مخابرات این موضوع  را بررسی خواهد کرد.

«بیک صبوری»در عین حال تاکید کرده است: برخی از سایت‌ها و شبکه‌های اینترنتی خواستار حفظ آرامش و امنیت در تاجیکستان نیستند و تلاش می‌کنند که در این کشور، اختلاف و بی‌ثباتی ایجاد کنند.

با این حال، هم‌اکنون تنها وسیله ارتباطی در استان سغد خط تلفن است و یکی از اهالی «خجند» در تماس با خبرگزاری آسیا پلوس گفته که شرکت‌های ارائه کننده خدمات اینترنتی علت قطعی این شبکه را فنی اعلام می‌کنند، هر چند درباره علت آن توضیحی نمی‌دهند.

تلاش احزاب غربگرای قرقیزی برای تشکیل ائتلاف واحد

احزاب غرب گرای «جمهوری» و «آتاژورت» قرقیزستان در تلاش برای ایجاد یک ائتلاف سیاسی در انتخابات پارلمانی 2015 هستند.

انتقاد فعال سیاسی تاجیک از سیاسی شدن سخنرانی‌ها در مساجد

رئیس شورای سیاسی حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان از سیاسی شدن سخنرانی‌ها در منبرهای مساجد ابراز نگرانی کرد.

به گزارش رادیو تاجیک، «رحمت الله زائراف» رئیس حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان می‌گوید: این حزب درباره عملکرد نمایندگان حکومت مرکزی و محلی که مساجد را به منبر سیاسی تبدیل کرده اند نگران است.

وی تأکید کرد: رؤسای ناحیه شهرها و دیگر مسئولان در اعیاد مذهبی با طرح مواضع سیاسی سخنرانی می‌کنند که این خلاف قانون است.

رئیس شورای سیاسی حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان افزود: مسئولان حکومتی می‌توانند هر زمان که خواستند مانند شهروندان عادی به مسجد بروند، نه اینکه تنها در روزهای عید در مساجد حضور یابند و با طرح مسایل سیاسی وقت و توجه نمازگزاران را صرف اهداف خود کنند.

زائراف همچنین از آغاز آماده سازی این حزب برای حضور در فعالیت‌های انتخابات پارلمانی از هفتم اکتبر(پانزدهم مهرماه) خبر داد.

نشست سران «همسود» در پایتخت بلاروس

همزمان با شدت درگیری تحولات سیاسی و امنیتی کشورهای مشترک المنافع، نشست سران اتحادیه همسود جمعه در پایتخت بلاروس برگزار می‌شود.

نشست سران کشورهای عضو سازمان کشورهای مستقل مشترک المنافع جمعه 18 مهرماه در مینسک پایتخت بلاروس برگزار خواهد شد.

این نشست قرار است به ریاست «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس برگزار شود.

گفته می‌شود، بررسی آخرین اوضاع امنیتی منطقه، همزمان با شدت گیری تحولات سیاسی در اوکراین و بحث احتمال نفوذ تروریست‌ها به مرزهای جنوبی آسیای مرکزی، محور نشست فوق خواهد بود.

قزاقستان و بلاروس آماده امضا پیمان اوراسیا

«لوکاشنکو» و «نظربایف» طی یک گفت‌وگوی تلفنی موضوع به تصویب رساندن پیمان اتحادیه اقتصادی اوراسیا را مورد بررسی قرار دادند

بنابه گزارش دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری بلاروس، «الکساندر لوکاشنکو»  رئیس جمهور این کشور در روز دوشنبه ضمن یک گفت‌وگوی تلفنی با همتای خود «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان در مورد به تصویب رساندن پیمان اتحادیه اقتصادی اوراسیا تبادل نظر کردند.

این منبع همچنین می‌افزاید: طی این گفت‌وگوی تلفنی، روسای جمهور بلاروس و قزاقستان توجه ویژه به مشکلات بعدی تشکیل و توسعه اتحادیه اقتصادی اوراسیا را بررسی کرده و در این زمینه همزمان در مورد موضوع به تصویب رساندن پیمان اتحادیه اقتصادی اوراسیا نیز تبادل نظر کردند.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری بلاروس در ادامه افزود: لوکاشنکو و نظربایف مسائل مربوط به روابط دو جانبه را مورد بررسی قرار داده، و همچنین در مورد آماده سازی و برگزاری نشست شورای سران کشورهای مستقل مشترک المنافع و شورای عالی اقتصادی اوراسیا، که قرار است در «مینسک» پایتخت بلاروس برگزار شود، تبادل‌نظر کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها