امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117450
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، نام این آلبوم از یکی از اشعار لایق شیرعلی، شاعر تاجیک اقتباس شده است که مجید درخشانی آن را  آهنگسازی کرده و داریوش ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، نام این آلبوم از یکی از اشعار لایق شیرعلی، شاعر تاجیک اقتباس شده است که مجید درخشانی آن را  آهنگسازی کرده و داریوش کاظمی آن را خوانده‌ است. این قطعه از مخالف سه‌گاه شروع و به سه گاه و دشتی هم گذری می‌کند.

علاوه بر تصنیف «آدم و سنگ»، روی شعر معروف زنده‌یاد گلچین گیلانی با عنوان «بازباران با ترانه با گهر‌های فراوان» نیز آهنگی در نغمه بیات اصفهان ساخته‌ شده است. این قطعه  از همایون شروع می‌شود و به مخالف سه‌گاه می‌رسد.

همچنین کاری در دستگاه دشتی روی شعر «درخت شادروان» سیاوش کسرایی و قطعات ضربی و تصانیفی روی شعری از عطار«ای بلبل بینوا فغان کن» در ابوعطا از دیگر بخش‌های این آلبوم است.

بخشی از قطعات این ‌آلبوم در قالب ارکستر زهی و بخشی دیگر در قالب ارکستر سازهای سنتی انجام شده و ضبط و هماهنگی‌ها بر عهده هومن مهدویان بوده است.

در این آلبوم مجید درخشانی نوازندگی ( تار)، رامین صفایی (سنتور)، شاهو عندلیبی  (نی) ، سعید محمدی (سه تار و شورانگیز) را بر عهده داشته‌اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار