امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117465
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شورای بیماری‌های خاص صداوسیما دومین کاروان راهیان سلامت را با حضور بیماران سرطانی و خانواده‌هایشان به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شورای بیماری‌های خاص صداوسیما دومین کاروان راهیان سلامت را با حضور بیماران سرطانی و خانواده‌هایشان به مدت چهار روز در مجتمع آموزشی رفاهی زیباکنار برگزار کرد تا آ‌نها از برنامه‌های آموزشی و تفریحی مرتبط با بیماری خود بهره‌مند ‌شوند.

عباس پورنصاری در توضیحی درباره‌ی این همایش گفت: این برنامه از روز دوشنبه 14 مهر ماه آغاز شده و تا پنجشنبه 17 مهرماه ادامه دارد ضمن اینکه در این دوره خانواده‌‌های مبتلا به سرطان از مراکز استان‌ها و تعدادی از همکاران تهرانی که در دوره قبل حضور نداشتند شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به فعالیت شورای بیماری‌های خاص با محتواهای آموزشی، و فرهنگی و ارتباط دوسویه با بیماران خاص خانواده صداوسیما افزود: شورای بیماری‌های خاص در کنار توجه به محتوای برنامه‌های سلامت‌محور رادیو و تلویزیون، اهتمام خاصی به ارائه اطلاعات لازم در مورد بیماری‌های خاص به کارکنان و بازنشسته‌های صداوسیما و خانواده‌هایشان دارد و با ارائه خدمات آموزش، پیشگیری، درمان و مراقبت و نگهداری به کارکنان صداوسیما سبب تغییر نگرش آن‌ها به این بیماری‌ها شده‌است.

دبیر شورای بیماری‌های خاص صداوسیما با تأکید روی انتخاب چهره‌های سرشناس پزشکی و صاحب نام بیماری سرطان خاطرنشان کرد: در دومین همایش راهیان سلامت در بخش آموزشی چهار موضوع را دنبال می‌کنیم که شامل کارگاه ورزشی با حضور دکتر حسن حسینی، کارگاه تغذیه با حضور دکتر سوسن پارسا، کارگاه روان شناسی با حضور دکتر حمید زارعی و کارگاه پزشکی با حضور دکتر سید حمیدرضا هاشمی فرد است. این درحالی است که هدف کلی هرچهار کارگاه آموزشی که به شکل گروهی و مشاوره فردی انجام می‌شود اصلاح سبک زندگی و اقدامات پیشگیرانه در میان افراد سالم خانواده است.

وی افزود: شورای بیماری های خاص به ویژه در حوزه‌ی 10 بیماری خاص سرطان، دیابت، ام اس، ایدز، هموفیلی، تالاسمی، پیوند عضو، بیماری‌های قلبی و عروقی، بیماری‌های مزمن کلیوی و تنفسی فعالیت می‌کند.

در ادامه پورنصاری اظهار کرد: در این سفر برنامه‌های تفریحی مانند تورهای تفریحی و زیارتی، نمایش فیلم و جنگ‌های شاد برای میهمانان در نظر گرفته شد تا خانواده‌های بیماران که به دلیل شغلی که دارند کمتر فرصت می‌کنند در کنار خانواده‌ و بیمار خود باشند از فضای تفریحی استفاده کنند ضمن اینکه ارتباط خانواده‌ها و بیماران با هم نیز می‌تواند به فضای گروه درمانی کمک زیادی کند.

او در پایان با اشاره به اینکه برای افراد دچار بیماری‌های دیگر نیز این همایش برگزار خواهد شد یادآور شد: طی نظرسنجی‌ای که در دوره اول این همایش انجام شد رضایت بالای همکاران و درخواست ادامه ارتباط و همکاری با این شورا تصمیم داریم ارتباط بیشتری با همکاران برقرار کنیم. ضمن اینکه این همایش برای دیگر بیماری‌ها به تناسب نیاز همکاران برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها