امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117481
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۰۸
تعداد بازدید: 48
حجت‎الاسلام سید علی طاهری امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: به برکت غدیر امروز ما شاهد برپایی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم و به ...

حجت‎الاسلام سید علی طاهری امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: به برکت غدیر امروز ما شاهد برپایی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم و به تبع شکل‎گیری این نظام یک صدای جدیدی در دنیا مطرح شد که باعث شد امید در دل مظلومین به ویژه مسلمانان مظلوم ایجاد شود.

وی تصریح کرد: توفیقات زیادی که هم اکنون در بیداری اسلامی منطقه همگان شاهد هستند به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده که البته همه اینها به برکت غدیر بوده است.

نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس با بیان اینکه غدیر یعنی شکل‎گیری نظام و جامعه‎ای که در راس آن ولایت باشد، خاطرنشان کرد: بعد از شهادت امیرالمومنین(ع) در تاریخ هیچ نظامی با این مشخصه اتفاق نیفتاده تا در زمان انقلاب اسلامی ایران و شکل‎گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی که همه دنیا شاهد آن بوده‎اند.

طاهری افزود: وقتی به برکت غدیر توانستیم آثار و برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی را در داخل کشور، در جهان اسلامی و هم فراتر در گستره انسان‎ها منصف و آزاده دنیا چه مسلمان و چه غیر مسلمان اثر بگذارد، انسان می‎تواند به یکی دیگر از آثار غدیر دست پیدا بکند.

وی ادامه داد: این یک گوشه‎ای از آثار غدیر است، می‎توان به جلوه‎های دیگر غدیر که نتیجه‎اش حاکمیت ولایت فقیه است توجه شود چرا که هم در زندگی فردی انسان‎ها، هم در زندگی خانواده‎‎ها و هم در زندگی اجتماعی انسان‎ها از لحاظ مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و همه ابعاد زندگی اثرگذار باشد.

*جنبه‎های مورد غفلت شده غدیر برای مردم ایران و دنیا تبیین شود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: بنابراین ضرورت دارد در ایامی مثل هفته ولایت و ایام عید غدیر بیشتر به این جنبه‎های مورد غفلت شده توجه کنیم و آن را هم به مردم خودمان و هم به دنیا بشناسانیم.

طاهری افزود: نکته بعدی اینکه ما در دوره آخر زمان حضور داریم و انشاالله امیدواریم هر چه زودتر وجود نازنین حضرت بقیه‎الله اعظم ارواح‎فدا ظهور بفرمایند.

وی تصریح کرد: ظهور حضرت مهدی (عج) یعنی ظهور غدیر است اگر دنیا را با ابعاد مختلف غدیر آشنا کنیم زمینه ظهور را بیشتر فراهم کردیم و آشنایی بیشتر مردم دنیا با شخصیتی که می‎خواهد غدیر را در دنیا احیا کند، ماموریت بسیار مهمی است که باید با جدیت دنبال شود.

نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تبیین جنبه‎های مختلف فلسفه غدیر و واقعه غدیر می‎تواند در جامعه ما و دنیا اثرگذار باشد.

*داعش جلوه دیگری از صهیونیسم است

طاهری با بیان اینکه داعش ‎نقطه مقابل اسلام و غدیر است، گفت: امروزه همه کسانی که با اتفاقات مربوط به گروهک داعش آشنا هستند می‎دانند داعش جلوه دیگری از صهیونیسم است، گروهکی که چهره‎ای به ظاهر اسلامی دارد ولی نیت‎ آن کاملا صهیونیستی و آمریکایی برای از بین بردن جامعه اسلامی است.

وی اضافه کرد: اگر در شرایط کنونی بتوانیم غدیر را به درستی تبیین کنیم و جامعه اسلامی را به سمت یک جامعه ولایی دعوت کنیم آثارش را به خوبی در کشورهای منطقه خواهیم دید.

*حمایت نظام و رهبری از سوریه این کشور را نجات داد / سوری‎ها عاشق ولایت فقیه هستند

نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه ما شاهد هستیم در قضیه سوریه وقتی حمایت جمهوری اسلامی با رهبری مقام معظم رهبری پای کار می‎آید، این کشور نجات پیدا می‎کند.

طاهری افزود: امروز مردم سوریه عاشق ولایت فقیه هستند و این نقطه مقابل حرکت داعش است یعنی اگر ما بتوانیم ارزش نظام اسلامی که در راس‎ آن ولی فقیه است به دنیای اسلامی ثابت کنیم تحرکات انحرافی مانند داعش قطعا ضعیف خواهد شد و توفیقی نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: تفکر ولایی در دنیا اسلامی مانع حرکت‎های انحرافی که به دنبال اختلاف‎افکنی در جامعه اسلامی و خدای نکرده تهدید نظام‎های اسلامی و کشورهای اسلامی است، می‎شود.

نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وظیفه سنگین رسانه‎ها برای پرداختن به این اینگونه مسائل ارزشی مهم خاطرنشان کرد: رسانه‎ها باید به همه آثار امروزی غدیر بپردازند اینکه به چه علت نبی مکرم اسلام (ص) در راس جامعه اسلامی بعد از رحلتش، امامت و لایت را قرار داده است به صورت دقیق برای جامعه کالبد شکافی شود.

*در حقیقت جایگاه ولایت، تعریف اهمیت غدیر است

طاهری با بیان اینکه ما آثار غدیر را در انقلاب اسلامی خودمان به وفور داریم، عنوان کرد: همگان شاهد بودند رهبری حضرت امام (ره) در شکل‎گیری انقلاب تا پیروزی انقلاب و آن 10 سال پر مخاطره اول انقلاب که حضرت امام (ره) مدیریت کردند، در حقیقت جایگاه ولایت، تعریف اهمیت غدیر است.

وی ادامه داد: اخیرا هم کتابی با عنوان «40 تدبیر» چاپ شده که فقط 40 واقعه مهم بعد از انقلاب را تا سال چاپ این کتاب مطرح کرده اگر واقعا همه ابعاد اثرگذاری جایگاه ولایت را در نظام جمهوری اسلامی و فراتر از نظام ما در دنیا اسلام و فراتر در جهان امروز تبیین کنیم این در حقیقت آثار امروزی غدیر است که برای مردم مفید و اثرگذار است.

نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس گفت: اگر بخواهیم بنشینیم فقط تاریخ غدیر را برای مردم تعریف کنیم و به آن نتایج امروزش نپردازیم کار خیلی کم‎بهره‎ خواهد بود.

طاهری اظهار کرد: باید به دنبال این باشیم که امروز غدیر برای ما چه پیامی و چه دستاوردی دارد؟ و اگر به دنبال این باشیم که این دستاوردها را برای دنیا امروز و برای زندگی امروز خود تبیین کنیم قطعا قدر غدیر را بهتر خواهیم شناخت.

انتهای پیام/2307/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها