امروز : یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 28
۰۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117488
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۱۸
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شاهرود به نقل از روابط عمومی سپاه شاهرود، علی مطلبی‌نژاد یکی از دانش‌آموزان نخبه و بسیجی شاهرودی در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شاهرود به نقل از روابط عمومی سپاه شاهرود، علی مطلبی‌نژاد یکی از دانش‌آموزان نخبه و بسیجی شاهرودی در این زمینه با اشاره به برگزاری این مسابقات گفت: المپیاد جهانی رباتیک هر سال در کشورهای مختلف و در رده‌های سنی متعدد و بخش‌های گوناگون برگزار می‌شود و تیم‌های برگزیده توسط دانشگاه‌های مطرح خارجی بورسیه می‌شوند.

وی افزود: سازمان مسئول المپیاد جهانی (WRO) با همکاری چند شرکت به برگزاری این المپیاد اقدام می‌کند و نخستین شرکت که عمده پردازشگر ها، سنسورها و قطعات مورد نیاز دانش‌آموزان و دانشجویان را تأمین می‌کند، کمپانی لگو (LEGO) بوده که یک شرکت دانمارکی است.

مطلبی‌نژاد تصریح کرد: کمپانی‌های Hitecknic - matrix و Tetrix که شرکت‌های آمریکایی هستند، هم به wro در تأمین قطعات و پردازشگرها و سنسورهای پیشرفته کمک می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در ایران، دانش‌آموزان از قطعات lego و hitecknic استفاده می‌کنند و تیم‌های دانشجو هم از قطعات هر چهار شرکت استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به تبلیغات سوء علیه ایران اسلامی در جهان گفت: متأسفانه به علت تبلیغات سوء علیه ایران و ایرانی شاهد رفتار جالبی نبودیم و بیشتر سعی در این داشتیم که به صورت عملی و عینی ایرانیان را به صورت افراد آرام و مهربان به دیگران بشناسانیم.

مطلبی‌نژاد با بیان اینکه هیچ‌گونه حمایت مالی از ما نشده است، افزود: از ما هیچ‌گونه حمایتی از طرف هیچ ارگانی نشده است و با توجه به اینکه هزینه‌های این سفر علمی نزدیک به پنج میلیون تومان برای هر نفر است، ولی هیچ گونه حمایتی از ما نشده و نمی‌شود.

انتهای پیام/2249/ر

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها