امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117489
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۱۸
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قروه، قدیمی‌ها می‌گفتند دستگیری از نیازمندان، سنت و سیره امیر مومنان (ع) است، رسمی که ایران اسلامی این

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قروه، قدیمی‌ها می‌گفتند دستگیری از نیازمندان، سنت و سیره امیر مومنان (ع) است، رسمی که ایران اسلامی این روزها در همه نقاط خود شاهد برگزاری آن است، در فرصتی که برای تقسیم مهر و عاطفه فراهم می‌شود، به یاری هم می‌شتابند و در این میان، کودکان و نوجوانان حال و هوای دیگری دارند. شور و شوق کمک به هم‌کلاسی در وجودشان موج می‌زند تا در مهری که سرشار از مهربانی و عطوفت بود، مهربانی کودکانه خود را در صندوق دل آنهایی واریز کنند که نیازمند یاری هستند.

دست‌هایشان آیه‌هایی از تلاوت مهر شده‌اند تا در دست هم زندگی را برای همه بخواهند.

116 مدرسه، پایگاه عاطفه و مهرورزی

مدیر آموزش و پرورش قروه گفت: امسال 116 مدرسه در قروه، شاهد برگزاری جشن عاطفه‌هاست.

حسین الماسی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: آنچه که امروز دانش‌آموزان ما به آن نیازمند هستند، پرورش مکارم اخلاقی است و جشن عاطفه‌ها فرصتی برای تبیین این ارزش‌هاست.

وی افزود: هدف از برگزاری این جشن باشکوه آموزش عملی انفاق و احسان به کودکان پاک و معصوم است.

الماسی با تاکید بر اینکه همه باید کمک کنند و در این عرصه همه یکدیگر را همراه خود بدانند، افزود: برگزاری این جشن به انسان‌ها فرصت می‌دهد تا کمک کنند هیچ دانش‌آموز بی‌بضاعتی از تحصیل باز نماند و این اوج نوع دوستی است که در میان دانش‌آموزان و مردم ما متبلور می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این جشن کمک برای آغاز پرشور و نشاط سال تحصیلی برای همه دانش‌آموزان ایران‌زمین است.

*نوعدوستی بارزترین سفارش اسلام

مسئول ستاد زکات قروه هم در این مراسم گفت: زمین ملک شخصی هیچ کس نیست و همه انسان‌ها مالک آن هستند و هر کس به تناسب خود بهره‌ای از نعمات الهی دارد.

حجت‌الاسلام علی جلیلی افزود: عدالت خداوندی بر این قرار دارد تا کسانی را که از دامنه نعمات الهی بهره بیشتری دارند به واسطه کمک به هم‌نوعانشان در بوته آزمایش قرار دهد.

وی دنیادوستی را بزرگترین مانع رسیدن به سعادت عنوان کرد و افزود: انسانی که از مال و دارایی خود راحت‌تر ببخشد آزاده است و برده مال دنیا نشده است.

این مسئول اعتلای انسان را در گرو گره‌گشایی از کار دیگران عنوان کرد و افزود: خداوند متعال در رزق و روزی ما حقی را برای محرومین قائل شده است، که باید به خوبی ادا شود و بهترین راه یاری رساندن به محرومین در همین جشن عاطفه‌هاست.

*215 پایگاه ثابت و سیار در جشن عاطفه‌ها

رئیس کمیته امداد امام خمینی قروه هم از اختصاص 215 پایگاه ثابت و سیار برای نثار عاطفه مردم قروه، برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند در این شهرستان خبر داد.

علیرضا خوشبخت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: این پایگاه‌ها در قالب ثابت و سیار، اصناف و بازاریان، مدارس، پایگاه بسیج و ادارات، مساجد شهری و روستایی برپا شده است و آماده دریافت کمک‌های انسان‌دوستانه مردم خیر شهرستان است.

وی افزود: هم‌اکنون بیش از 12 هزار مددجو در قالب 5 هزار و 900 خانوار نفر از خدمات حمایتی این نهاد برخوردارند.

رئیس کمیته امداد قروه تصریح کرد: سال گذشته در جشن عاطفه‌ها یک میلیارد و 150 میلیون ریال به صورت نقدی و غیر نقدی توسط مردم خیر این شهرستان اهدا شد که 100 درصد آن برای کمک هزینه تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان زیر پوشش اختصاص یافت.

خوشبخت افزود: یک‌هزار و 508 دانش‌آموز کم‌بضاعت زیر چتر حمایتی این نهاد در قروه قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: امروز جشن عاطفه‌ها در کشور یک پدیده فرهنگی و دینی در مسیر انفاق و کمک به مردم در مسیر اجرای عدالت در سطوح مختلف جامعه شده است.

*هر دلی مهربان‌تر به خدا نزدیک‌تر

برای دوستان نیازمند خود، هدایایی از جنس مهر آورده بودند؛ می‌دانستند پوشیدن رخت و لباس نو در آغازین روزهای مدرسه، چقدر لذت‌بخش است، خودشان این لذت را تجربه کرده بودند و حالا می‌خواستند چشم همه آنهایی که چشم به راه مهر تا مهر هستند، بر راه نماند...
انتهای پیام/79009/گ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها