امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117495
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۱۸
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار احمدی مقدم در ادامه برنامه تلویزیونی گفت‌وگوی ویژه خبری با اشاره به فعالیت پلیس ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار احمدی مقدم در ادامه برنامه تلویزیونی گفت‌وگوی ویژه خبری با اشاره به فعالیت پلیس فتا در چهارمین سالگرد تاسیس گفت: حوزه سایبری در کشور ما نسبت به سایر کشورها با تاخیر فعالیت خود را آغاز کرده اما امروز ارتکاب جرایم همچون کشورهای دیگر چندان انفجاری نیست ضمن اینکه عملکرد ما پا به پای جرایم پیشرفت داشته البته یک مشکل وجود دارد و آن این است که اکثر قربانیان جرایم سایبری مطلع منمی‌شوند که چه اتفاقی برایشان افتاده. مثلاً پولی از حساب یک شخص به طور کم کم خارج می‌شود اما آن فرد ناگهان به این موضوع پی می‌برد.

وی با اشاره به آغاز فعالیت پلیس فتا از سال 90 گفت: ما در سال 90 به میزان 50 درصد کشف جرم داشته‌ایم و این در حالیست که امسال قدرت کشف جرم ما بالا رفته و به 90 درصد کشف جرم در کشور رسیده‌ایم.

احمدی مقدم ادامه داد: ما در سال 90 حدود 3500 جرم، در سال 91 تعداد 6000 جرم و در سال 92 نزدیک 9500 جرم را کشف کردیم و در 6 ماهه اول امسال این عدد به 7400 جرم رسید.

وی ادامه داد: ما در حال حاضر با پلیس 130 کشور در بحث سایبری رابطه آنلاین داریم و جرائم را در حوزه بین‌الملل بررسی می‌کنیم.

فرمانده انتظامی ناجا با تاکید بر اینکه متاسفانه 80 درصد جرائم سایبری مالی است گفت: البته بحث هتک حرمت و حیثیت هم هست اما در بخش اخلاقی هم نیات مالی و اخاذی مطرح است.

احمدی مقدم خاطرنشان کرد: شهروندان باید به پلیس فتا اطمینان کنند ضمن اینکه در کشورهای دیگر برعکس ایران تنها 20 تا 30 درصد جرایم فضای مجازی کشف می‌شود.

فرمانده انتظامی ناجا در ادامه پیرامون بحث اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر، گفت: داوطلبان زیادی در بخش اجتماعی هستند که حاضرند وقت بگذارند، هزینه کنند و در این بخش فعال باشند چرا که هرکدام به دلایلی انگیزه دارند و الان هم یکی از بخش‌های فعال ما سازمان‌های مردم نهاد است که باید تقویت شود.

وی تصریح کرد: ما مراکز نگهداری معتادان را داریم که متاسفانه هرچند وقت یکبار بحث می‌کنند که استاندارد نیست و همین باعث تعطیلی می‌شود و معتادین دوباره به خیابان‌ها می‌آیند.

احمدی مقدم با تاکید بر اینکه ما با ایجاد اردوگاه‌ها، مراکز درمان و مراکز احیای معتادان می‌توانیم با این موضوع مقابله کنیم گفت: بین 10 تا 15 هزار نفر معتاد بی خانمان وجود دارد، مدام می‌گویند که ناجا با آنها برخورد کنند ، ما این معتادان را دستگیر می‌کنیم اما باز رها می‌شوند.

فرمانده انتظامی ناجا در خصوص ایجاد قرارگاه سرقت گفت: معمولاً وقتی در یک حوزه‌ای برای ما چالش ایجاد می‌شود تمام تلاش خود را به کار می‌بندیم تا با آن چالش مبارزه کنیم، در این زمینه هم برای قرارگاه سرقت مجموعه‌ای از فرماندهی ها را تخصیص دادیم.

وی افزود: در سال 91 و 92 که بحران‌های اقتصادی پیش آمد آثار نامطلوبی را در بخش سرقت شاهد بودیم و سرقت در کشور 22 تا 23 درصد افزایش پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه از اواخر سال گذشته آرام آرام شاهد کاهش میزان سرقت هستیم در 6 ماهه نخست امسال یک درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش سرقت و 6 درصد افزایش کشف سرقت داشته‌ایم.

وی افزود: بدون شک با بهبود نسبی شرایط اقتصادی، رونق بازار و بهبود فضای کسب و کار شاهد کاهش چشمگیر سرقت خواهیم بود. ما اقدامات ضربتی خود را انجام دادیم و دستگاه قضایی هم به صورت جدیبا این موضوع برخورد کرده.

احمدی مقدم با اشاره به کاهش جرائم خشن در کشور گفت: علیرغم اینکه سرقت‌های خرد افزایش داشته ما با کاهش جرائم خشن مواجه بوده‌ایم و امیدواریم تا پایان سال کارنامه درخشانی را در این زمینه داشته‌ایم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها